Malkom
Malkom (Foto: Printscreen/Twitter/The CR7 Verse)

Mitrović i SMS obezbedili narednu fazu azijske Lige šampiona: Junak Mundijala promašio dva penala, pa dao lob sa 30 metara (VIDEO)

Al Hilal, za koji nastupaju Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković-Savić, slavili su u okviru 5. kola grupne faze azijske Lige šampiona. Oni su bili bolji od uzbekistanskog Navbahora rezultatom 2:0.

Međutim, nije bilo tako lako u Uzbekistanu kako izgleda iz prve.

Ekipa iz Saudijske Arabije bila je bolji rival veći deo meča, međutim, pri rezultatu 0:0, junak Saudijske Arabije sa Mundijala u Kataru Salem al Davsari promašio je čak dva penala.

Drugi od njih promašio je tačno kada je Aleksandar Mitrović u 68. minutu ušao na teren. Međutim, iz odbitka je pogodak postigao bivši as Zenita Malkom.

A onda, u 85. minutu, Al Davsari je uspeo da se iskupi za dva promašena jedanaesterca. Na sjajan način je postigao gol iz lob udarca sa nekih 30-ak metara. Zaista fascinantan udarac.

Al Hilal je na ovaj način uspeo da osigura siguran plasman u narednu fazu, ali ni ekipa Navbahora još uvek se nije oprostila od daljeg takmičenja. Ona i dalje ima odličnu šansu da bude među najboljih šest drugoplasiranih.

Inače, ceo meč odigrala su tri srpska internacionalca. Sergej Milinković-Savić je igrao od prvog minuta za Al Hilal, dok su za domaći tim nastupali Jovan Dokić i Filip Ivanović.

U Ligi šampiona Azije u sredu na programu je šest mečeva, a na njih možete da se kladite OVDE.