Al Hilal players celebrate the trophy of Riyadh Season Cup 2024 at Kingdom Arena Stadium in Riyadh, Saudi Arabia, on Feb. 8, 2024. Saudi Arabian soccer club Al Hilal will target a 28th straight win in competitive games Tuesday, March 12, 2024, that would set a world record for a top-tier team. Fueled by Serbia forward Aleksandar Mitrović’s goals during Neymar’s long-term injury, Al Hilal aims for the record-setting win in a second-leg game in the Asian Champions League quarterfinals against domestic rival Al Ittihad. (AP Photo)
FK Al Hilal; Foto: Beta/AP Photo

Mitrović i SMS u finalu Kupa kralja: Ali, Sergej ga neće igrati zbog sopstvene gluposti

Srpski fudbaler Aleksandar Mitrović vratio se na teren posle pauze izazvane povredom, a njegov saigrač i sunarodnik Sergej Milinković-Savić je dobio crveni karton u pobedi Al Hilala rezultatom 2:1 na gostovanju Al Itihadu u polufinalu saudijskog Kupa kralja.

Međutim, u 42. minutu Milinković-Savić je zbog oštrog starta dobio direktan crveni karton i neće igrati u finalu.

Mitrović je odigrao ceo meč i pokazao da je povreda prošlost. U 45+13. minutu dobio je žuti karton.

Junak pobede Al Hilala bio je Brazilac Malkom, dvostruki asistent, prvo zemljaku Mišaelu u 25. minutu, a zatim Saudu Abdulhamidu u 81. minutu. Marokanac Abderazak Hamdala dao je gol za Al Itihad u 67. minutu.

Al Hilal će u finalu igrati protiv pobednika drugog polufinala između Al Nasra i Al Kalidža.