Aleksandar Mitrović; Foto: X/italyan ekolü

Mitrović poslao bombu u 100. minutu i “uništio” Ronalda! Srbi Portugalcu nisu ostavili ni “mrvice”

Al Nasr i Al Hilal su ove večeri igrali veliki derbi Rijada i Saudijske Pro lige, koja je, pak, rezutlatski rešena u prošlom kolu. Al Hilal naših Aleksandra Mitrovića i Sergej Milinković-Savića je osvojio titulu, ali je baš zato Kristijano Ronaldo sa svojim saigračima ove večeri želeo osvetu. A dobio je novi udarac u bradu.

Naime, njegov Al Nasr je vodio od prvog napada na utakmici, kada je baš Portugalac asistirao Otaviju za vodeći pogodak. Potom je domaći tim bio u prednosti punih 99 minuta, ali nije uspeo da slavi. “Krivac” za to je Aleksandar Mitrović koji je u dubokoj nadoknadi rastužio, pa i razbesneo Ronalda.

Dosuđen je penal za Al Hilal, koji je srpski golgeter bombom sa “bele tačke” pretvorio u konačnih 1:1. Ronaldo, dakle, nije mogao da dobije ni utešnu pobedu. Ni mrvice…

Srpski reprezentativci odigrali ceo meč, a on je potrajao skoro 105 minuta. Mitrović se nije mnogo isticao do izjednačujućeg gola, dok je SMS imao dve lepe prilike za gol, ali bez uspeha. Baš kao što je i Ronaldo imao dve šanse koje nije realizovao u prvom poluvremenu.

Dva kola pre kraja Al Hilal ima 90 bodova, dok Al Nasr zaostaje čak 12 bodova. Aleksandar i Sergej, dakle, slave veliki bod ove večeri i titulu u sezoni u kojoj je Ronaldo ostao bez trofeja. Srbi mu, definitivno, ne prijaju.