Mitrović utakmice rađaju junake

Mitrović preti Ronaldu, SMS dvojicu čini srećnim, Al Hilal brojao do šest (VIDEO)

Gde je stao protiv Litvanije, kad je za Srbiju postigao tri gola, Aleksandar Mitrović je nastavio u Rijadu. Srpski fudbaler postigao je gol iz penala, a njegov saigrač iz reprezentacije Sergej Milinković-Savić bio je asistent u ubedljivoj pobedi Al Hilala nad Al Rijadom (6:1) u meču šestog kola najjače lige Saudijske Arabije.

Doskorašnji član Fulama je postigao gol sa bele tačke u 30. minutu za 1:0 i time nastavio golgetersku seriju.

Mitrogol sada ima pet pogodaka, a ispred njega su njegov saigrač Salem Al Davsari i Kristijano Ronaldo u dresu Al Nasra.

To svakako može da raduje i selektora Srbije Dragana Stojkovića Piksija pred ključne utakmice u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj naredne godine.

Mitrović je za kratko vreme postao ljubimac navijača Al Hilala, koji mu na svakom meču pevaju “Mitro’s on fire”. Na ovom je dobio i šetalicu sa svojim likom.

Njegov saigrač iz nacionalnog tima Sergej Milinković-Savić je bio asistent za drugi gol Al Hilala koji je do kraja brojao do šest.

Od 64. minuta na terenu se našao i Nejmar, što je bio njegov debi u plavom dresu novog lidera šampionata Saudijske Arabije.

Sada je na čelu tabele ispred Al Itihada, pošto Al Hilal ima 16 bodova iz šest kola, a tim koji predvodi Karim Benzema bod manje.