FEDJA DUDIC trener fudbalera Radnickog Kragujevac na utakmici Mocart Superlige protiv Vozdovca na stadionu Vozdovca, Beograd 15.04.2024. godine Foto: MN PRESS Fudbal, Mocart Superliga, Prvenstvo Srbije, Vozdovac, Radnicki Kragujevac, Superliga
Trener Radničkog: Feđa Dudić (Foto: MN press)

Mnogo zujali, malo meda dali: Piksi video “krompire” i promašaje Voše za radost Kragujevčana

Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca i Vojvodine odigrali su bez golova (0:0) u derbiju plej-ofa Superlige, u meču kojem je prisustvovao i selektor Srbije Dragan Stojković Piksi.

Remi posle velike borbe više je prijao domaćem timu koji je osvojio važan bod i time verovatno obezbedio 4. mesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope, ukoliko ih Novosađani ne preteknu u poslednjem kolu ili ne osvoje Kup Srbije u finalu sa Crvenom zvezdom 21. maja.

Po raskvašenom terenu i lošem vremenu, ekipe su igrale otvoreno i ofanzivno od starta, posebno Vojvodina, koja je bila konkretnija na početku. Gosti su u desetom minutu promašili zicer. Vukanović je ukrao loptu Simoviću i proigrao usamljenog Zukića, koji je šutirao pored stative.

Zatim je u 15. minutu viđeno prvo uzbuđenje pred golom gostiju. Leković je ispucao loptu, Savićević je u želji da prevari rivala izgubio loptu od Salija koji je odmah proigrao Bevisa, ali je štoper Korać uklizao i sprečio veću opasnost.

U 22. minutu Radnički je izveo uigranu akciju posle prekida, brzo su domaćini prebacili loptu sa desnog na levo krilo, usledio je opasan centaršut u peterac, ali je Đorđević intervenisao. Bilo je jasno da je Radnički preuzeo inicijativu i presingom prebacio težište bliže gostujućem golu.

U 40. minutu Radnički je imao još jedan opasan napad kada je Vidosavljević pobegao po levom krilu i bio brži od Crnomarkovića, odložio je loptu do Salija, koji je sa ivice šesnaesterca gađao pored stative. U 43. Vidosavljević se oslobodio Lazarevića i gađao u bliži ugao, ali je Carević izbio loptu u korner.

Na startu drugog dela opet je prvi pripretio Radnički i to opet preko Vidosavljevića, koji je u 47. minutu gađao pored stative, posle Bevisovog centaršuta sa leve strane. Posle toga, Vošu su centimetri delili od vođstva, Vukanović je glavom dao for i pobegao pored Šerbečića, gađao dalji ugao, ali je Leković zakačio loptu koja mu se potom od stative odbila nazad.

Domaći tim je bio konkretniji i odlučniji u napadima, Gluščević je oprobao udarac u 59. minutu, odbranio mu je Carević baš kao što je i minut kasnije Leković zaustavio šut Vukanovića. Pet minuta kasnije, Radnički je izveo dobru akciju po desnom krilu, koju je završio Sali, ali je izblokiran.

Po jedan crveni na obe strane

Sredinom drugog poluvremena došlo je do sukoba na klupama, između članova stručnih štabova, nakon što je Kembel oboren u kontri. Sudija je pregledao snimke, nakon čega je isključio po jednog člana stručnog štaba sa obe strane – Miroslava Stakića i Srđana Žakulu.

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, Vojvodina je bila nešto konkretnija, a Zukićev udarac sa distance zaustavio je Leković. Kako se meč bližio kraju, Radnički je delovao zadovoljniji bodom kojim je zadržao dva poena prednosti u odnosu na Novosađane kolo pre kraja.

U poslednjoj rundi 25. maja Radnički gostuje u Beogradu protiv Partizana,dok Vojvodina dočekuje Mladost iz Lučana na svom terenusa nadom da će pobedom, uz poraz Kragujevčana, uspeti da ih preskoči na poziciji broj četiri i dokopa se Evrope.