Atletico Madrid's Marcos Llorente, left, and Real Madrid's Ferland Mendy challenge for the ball during the Spanish La Liga soccer match between Real Madrid and Atletico Madrid at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, Sunday, Feb. 4, 2024. (AP Photo/Bernat Armangue)
Junjak Atletika: Ljorente (levo) (Foto: Beta.rs/AP Photo/Bernat Armangue)

Moćna strela u srce Kralja: “Odbačeni sin” ukrao bod Realu u poslednjim sekundama (VIDEO)

Sve je bilo spremno u Madridu za spektakl i veliko slavlje, a onda je došao kobni 94. minut i strela u srce od stranje “odbačenog sina” Markosa Ljorentea. Atletiko je kao gost bukvalno oteo bod Realu u fantastičnom derbiju u poslednjim sekundama – 1:1 (1:0).

Kraljevski klub je imao sve u svojim rukama, minimalnu prednost od 20. minutu golom Brahima Dijaza, ali u trenutku kada su svi očekivali poslednji zvižduk sudije Sančeza momak koji je ponikao u Realovoj školi iskoristio je lošu reakciju defanzivaca Reala i sa šest metara glavom loptu poslao u mrežu.

Atletiko je do odlaska na odmor imao nekoliko prilika za izjednačenje, a najbolju je propustio Aksel Vitsel, čiji je udarac u 23. minutu posle prekida, maestralno zaustavio ukrjinski golman Lunin.

Odmah u nastavku iste akcije, posle kornera, Savić je gađao glavom, lopta je prošla tik pored stative, a potom je u 36. minutu novu priliku propustio Saul Nigez.

Atletiko je uspeo da postigne pogodak u 48. minutu, Savić je posle kornera savladao Lunina, ali je usledila reakcija iz VAR sobe jer je Saul stajao ispred golmana i smetao mu da interveniše, iako je on obema nogama bio iza gol-linije i teško da bi išta mogao.

U nastavku Atletiko je napadao, Real je bio opasniji iz kontri, a iz jedne takve situacije sjajni Dijaz je izgradio odličnu poziciju za šut, ali je lopta prohujala pored stative.

Nakon toga je Lunin zaustavio pokušaj Grizmana petom i opet sačuvao svoj tim, ali u poslednjim trenucima meča, Depaj je glavom odložio loptu uvis, a na nju je naleteo Ljorente i glavom je poslao pod prečku za konačnih i posle svega viđenog zasluženih 1:1.

Real je zahvaljujući remiju Đirone sa Real Sosijedadom zadržao prvo mesto na tabeli sa dva boda više od Katalonaca, dok Barselona za liderom zaostaje osam bodova.