Monako - Lil; Foto: Youtube/Ligue 1

Monako u lošem raspoloženju čeka Zvezdu: Da li su to dobre ili loše vesti za srpskog šampiona?

Fudbaleri Monaka i Lila remizirali su u petak uveče rezultatom 0:0, u utakmici osmog kola francuske Lige 1. Domaći tim je od 61. minuta igrao sa 10 fudbalera, pošto je Džordan Teze dobio crveni karton.

Monako je generalno odigrao loš meč, ali je imao najbolju šansu na utakmici u 90+1. minutu. Denis Zakarija je tada uputio šut, ali je golman Lila Lukas Ševalije odbranio udarac.

Monako je tim koji se, navodno, bori za titulu šampiona Francuske. Očekivao sam više od njih – rekao je Kevin Dijaz, bivši francuski napadač.

Monako je prvi na tabeli francuskog prvenstva sa 20 bodova, a u sledećem kolu igraće protiv Nice. Međutim, pre toga, klub iz Kneževine će 22. oktobra od 18.45 časova dočekati Crvenu zvezdu u trećem kolu Lige šampiona.

Videćemo da li je ovaj kiks dobra ili loša stvar za crveno-bele, hoće li im dati recept za pozitivan rezultat ili će dodatno razljutiti favorizovane “Kneževe”.

Podsetimo, Zvezda je svoju uvertiru pred put u Monako imala “petardom” protiv Radničkog iz Niša. Izabranici Vladana Milojevića slavili su trijumf rezultatom 5:1 uz novi rekord Aleksandra Kataija.

Sa druge strane, Lil je na četvrtom mestu Lige 1 sa osvojenih 14 bodova i u narednoj rundi francuskog šampionata sastaće se sa Lensom.