La liga najviše povređuju
Alvaro Morata protiv Kamavinge (Foto: Beta/AP)

Morata, pa zar tako protiv svojih? Atletiko zgromio Real, Kepa sve golove primio glavom (VIDEO)

Fudbaleri Atletika iz Madrida dočekali su na Vandi Metropolitano najljućeg gradskog rivala Real, a navijači Jorgandžija će kućama više nego zadovoljni. Četa Dijega Čola Simeonea bila je bolja od Kraljevskog kluba. Konačan rezultat bio je 3:1 u okviru .

Valja za početak pomenuti da su sva tri pogotka koja je primio rekorder po broju evropskih titula postignuta glavom.

Prvi je bio delo Alvara Morate u 4. minutu, a drugi je dao Antoan Grizman 14 minuta kasnije.

Bio je to prvi put od 2015. godine da je Atletiko imao dva gola prednosti nad Realom.

A, tokom ove utakmice, Saul Nigez je upisao 300. nastup u La ligi, a interesantno da je prvi put u karijeri ove večeri uspeo da dva puta asistira protiv Reala.

Nije se predavao Kraljevski klub, pa je u 35. minutu sjajnim golom Toni Kros smanjio na 2:1.

Međutim, to je bio samo počasni pogodak, jer je u 1. minutu nastavka ponovo Morata, ponovo glavom savladao nemoćnog Kepu (da li ste ikada čuli da ga je neko nazvao moćni Kepa? Mi sigurno nismo).

Do kraja meča, Simeone je radio ono što Simeone najbolje radi. Ubijao je utakmicu, štedeo vreme, pravio izmene, izležavali su se domaći fudbaleri, tako da za Anćelotija i njegovu četu nije bilo spasa.

Inače, ovo je bio osmi put tokom karijere da Simeone, o kom god takmičenju da se radi, biva uspešniji od Karla Anćelotija.

Samo još dvojica trenera u istoriji fudbala mogu da se pohvale takvim skorom.