AC Milan's Theo Hernandez, front, fails to score from the penalty spot during the Serie A soccer match between AC Milan and Bologna at the San Siro stadium, in Milan, Italy, Saturday, Jan. 27, 2024. (AP Photo/Antonio Calanni)
Tragičar: Teo Ernandez (Foto: Beta/AP Photo/Antonio Calanni)

“Moša, sine!”: Nauči prvo pravila, pa igraj fudbal (VIDEO)

Milan je ispustio pobedu u 90. minutu protiv Bolonje, bilo je nerešeno (2:2), ali je meč 22. kola obeležio detalj iz 74. minuta kada su domaćini mislili da su rešili pitanje pobednika.

Glavni sudija im je dosudio najstrožu kaznu, loptu uzeo kapiten Teo Ernandez i iz drugog pokušaja, nakon što je pogodio stativu, smestio loptu u mrežu. Slavio je, smejao se, radovao kao malo dete, ali je ubrzo osmeh na licu zamenila grimasa.

Gol je poništen, a dosuđen indirekt jer igrač nema pravo da igra loptom kada iz jedanaesteca lopta udari u okvir gola, a da je prethodno niko nije dotakao. To pravilo važi od vajkada.

Spornu situaciju pogledajte OVDE

Milan je na ovom meču promašio dva penala (pre Ernandeza nije se proslavio ni Žiru u prvom poluvremenu), a da dođu do tri boda nije im pomogla ni još jedna odlična partija dvostrukog strelca Rubena Loftus-Čika.

Holanđanin Džošua Zirkzi doveo je Bolonju u vođstvo u 29. minutu. Posle samo 13 minuta Žiru je imao šansu sa bele tačke koju nije iskoristio. Ipak, na poluvreme rosoneri su otišli sa egalom jer je Englez pogodio za 1:1.

U drugom poluvremenu Milan je zaigrao još agresivnije. Ernandez je u 74. minutu promašio penal, ali Loftus-Čik svojim drugim golom u 81. minutu doneo prednost višestrukom šampionu Evrope. I kada se očekivao kraj Bolonja je dobila ispravan penal koji je realizovao Orsolino za konačnih 2:2.

Luka Jović je igrao poslednjih pola sata kada je ušao u igru umesto Olivijea Žirua.