Možda se Nemanja Matić predomisli i zatraži dres drugog napadača Partizana (VIDEO)

Proslavljeni srpski fudbaler Nemanja Matić tražio je, uoči Kup utakmice na Ubu između Jedinstva i Partizana, od Igora Duljaja dres Mateuša Saldanje. Možda će ga ishod ovog susreta naterati da promeni mišljenje i zatraži dres drugog napadača Partizana, verovatno ključnog za sjajnu sezonu crno-belih – Nemanje Nikolića.

Fudbaleri Partizana uspeli su na jedvite jade da se plasiraju u osminu finala Kupa Srbije. Pobedili su na stadionu “Dragan Džajić” rezultatom 1:0 (0:0), a jedini gol postigao je pomenuti Nemanja Nikolić u 54. minutu.

Sve osim toga bilo je zaborav. Osim ako izuzmemo mali performans navijača “parnog valjka”, na veoma lepom zdanju na Ubu, nazvanom po Draganu Džajiću, a pod ingerencijom i novčanom “šapom” Nemanje Matića.

Stadion u Ubu; Foto: Printscreen/TV Arena Sport

Samo jedan gol, ali vredan

Crno-beli su ovom pobedom upisali i 12. vezani trijumf, ako računamo 11 u nizu u Superligi Srbije. Mnoštvo njih doneo je upravo Nikolić, kao i dvojac koji je ušao sa klupe u poluvremenu i promenio tok susreta. Gajas Zahid i Mateuš Saldanja su upravo kreirali akciju iz koje je Nikolić postigao pobedonosni pogodak. Saldanja nije dao gol u ovom susretu, ali se zna gde ide njegov dres.

– Pričali smo juče, Nemanja Matić me je pozvao. Pričali smo o mnogim stvarima vezanim za fudbal. To je divan čovek, fantastična osoba. Veliki prijatelj mog starijeg brata. Pozvao me je i zamolio za svog prijatelja dres Saldanje. Naravno da može, kako da ne? (osmeh). Pričali smo uobičajene stvari, on prati Jedinstvo Ub. Nisam ga pitao za koga će da navija, ali sam siguran da želi da sve prođe u najboljem redu – kazao je Igor Duljaj o timu Nemanje Matića uoči utakmice na Ubu.

Posle vrlo mršavog prvog poluvremena, u kom je Jedinstvo čak moglo da ugrozi crno-bele, stvari su “došle na svoje mesto” u nastavku. Akcija Saldanja-Zahid-Nikolić bila je kobna po prvoligaša. Jedan, ali vredan, gol. Za šah-mat nad ponosnim Ubljanima.

Jedinstvo UB – Partizan 0:1 (0:0)

Strelac: Nikolić 54;
Stadion: “Dragan Džajić” (Ub);
Sudija: Danilo Nikolić

Jedinstvo: Jovanović – Bogdanović, Milićević, Milanović, Doderović – Vladisavljević, Andrić, Radovanović – Dimitrić, Karikari – Zubairu.

Partizan: Stevanović – Filipović, Medina, Saničanin, Šehović – Šćekić, Belić – Severina, Baždar, Menig – Nikolić.