Petar Ratkov na okupljanju fudbalske reprezentacije
Petar Ratkov (Foto: MN Press)

Možda ti Salcburgov sponzor daje krila, ali prolaz u 1/4 finale Kupa daje Petar Ratkov

Vrlo interesantnu i dinamičnu utakmicu u 1/8 finala Kupa Austrije odigrali su bundesligaši iz te zemlje Hartberg i RB Salcburg.

Ekipa koja je prepuna srpskih asova poput Strahinje Pavlovića, Alekse Terzića, Petra Ratkova, umalo da doživi šokantan poraz od slabijeg rivala, ali onda je na scenu stupio novopečeni Piksijev Orao.

Petar Ratkov je ove večeri uradio ono što sponzor Salcburga nije mogao – dao je svom timu krila i odveo ga u narednu rundu Kupa.

Kako se to desilo?

Hartberg je u uvodnim minutima drugog poluvremena poveo golom Maksa Entrupa. Sve do 77. minuta na semaforu je pisalo 1:0 u korist domaćina, ali onda je na scenu stupio Petar Ratkov.

Novopečeni srpski reprezentativac bio je precizan i doneo je produžetke svojoj ekipi. A onda su i on i Strahinja Pavlović bili precizni u penal seriji, dok je za domaćina penal promašio Albanac Donis Avdijaj, i tada je sve bilo gotovo.

U narednoj fazi Kupa Salcburg će rivala saznati tek posle žreba, čiji termin još uvek nije određen.