Mainz's Marco Richter, left, scores the opening goal during the German Bundesliga soccer match between TSG 1899 Hoffenheim and 1. FSV Mainz 05 in Sinsheim, Germany, Sunday, Nov. 26, 2023. (Uwe Anspach/dpa via AP)
Marko Rihter postiže vodeći gol za Majnc, Foto: Beta/Uwe Anspach/dpa via AP

Mršava nedelja u Bundesligi: U 10 sekundi 5 šuteva ali lopta neće u mrežu, neverovatne odbrane, stativa i promašen penal

Za razliku od subote, nedeljno popodne u Bundesligi ni upola nije bilo uzbudljivo, niti donelo mnogo golova. Bohum i Hajdenhajm kao da nisu ni igrali (0:0), dok su Hofenhajm i Majnc takođe podelili bodove ali su viđena 2 pogotka.

U 39. minutu su izuzetno lepu akciju izveli gostujući fudbaleri koja je počela iz poslednje linije odbrane. Izvukli su sve linije tima domaćih na sredinu terena i onda je usledio sjajan pas u prazno za Rihtera. On se stuštio ka golu i lako matirao golmana.

Pogledajte OVDE.

Pokušali su igrači u plavim dresovima da što pre stignu do izjednačenja i prosto je neverovatno kako u nadoknadi prvog poluvremena nisu uspeli da ubace loptu u mrežu. Pet puta u desetak sekundi su šutirali, dva puta je odbranio fantastično golman, jednom stativa i 2 puta im je šut izblokiran.

Robert Skov je na startu drugog poluvremena uspeo da postigne pogodak za konačnih 1:1. Sjajno je uhvatio volej što možete pogledati OVDE.

Gosti su mogli i do pobede, ali je Bauman u 67. minutu odbranio penal Barkoku. Pogledajte OVDE.