AC Milan's Christian Pulisic, left, and Juventus' Filip Kostic vie for the ball during a Serie A soccer match between Juventus and Milan at the Allianz Stadium in Turin, Italy, Saturday, April 27, 2024. (Marco Alpozzi/LaPresse via AP)
Pulišić i Kostić u duelu (Foto: Beta/Marco Alpozzi/LaPresse via AP)

Mršava nula u “Derbiju Italije”: Srbi mučili Milan, Alegri se zaigrao i ostao bez 2. mesta

Fudbaleri Juventusa i Milana odigrali su nerešeno bez golova u derbiju 34. kola italijanske Serije A.

Podela plena na čuvenom “Derbiju Italije” mnogo više prija gostima, koji su ostali na drugoj poziciji sa pet bodova više u odnosu na najomraženijeg rivala, koji je i dalje na trećem mestu.

Od samog starta Filip Kostić i Dušan Vlahović pravili su probleme Milanu. Prvi je zapretio Vlahović u sedmom minutu, a Kostić konstantno bio opasan po levoj strani u ulozi krilnog igrača.

U samom finišu prvog dela Vlahović je bio blizu da iz slobodnog udarca dovede “Staru damu” do prednosti, dobro je šutirao, ali je iskusni čuvar mreže gostiju Sportijelo još bolje reagovao.

Mogao je i Kostić do gola u 50. minutu, ali je i tada Sportijelo odlično reagovao, lopta se odbila do Danila, a golman Milana ponovo bio na visini zadatka i odbio loptu u korner.

Bili su Srbi najopasniji po gol Milana, a onda je trener Alegri odlučio da ih obojicu zameni u 62. minutu i uvede Kjezu i Milika. Dobru šansu imao je Poljak Milik u 76. minutu, ali pogotka nije bilo.

Šansu utakmice Juventus je propustio četiri minuta pre kraja kada je Sportijelo napravio prvu grešku na utakmici i ispustio loptu, ali je na gol-liniji reagovao štoper gostiju i sačuvao svoj tim poraza.

Srpski reprezentativac Luka Jović nije bio ni na klupi Milana na ovom meču zbog povrede.

Lacio se penje na tabeli

Lacio je na “Olimpiku” savladao Veronu sa 1:0. Bila je to šesta pobeda u poslednjih osam utakmica za ekipu Igora Tudora u svim takmičenjima, a strelac pogotka odluke bio je Matija Zakanji u 72. minutu, na asistenciju Luisa Alberta.

Posle nova tri boda, rimski klub je na šestom mestu tabele, koje vodi u Ligu Evrope naredne sezone, dok je Verona tri boda udaljena od zone ispadanja.