Ivan Ilić

Murinjo nazvao Kvaradonu go****om, 2 crvena i evrogol za pobedu Rome: Srbin slučajno dao spektakularnu golčinu

Dva crvena kartona i fenomenalni pogodak Pelegrinija presudili su Napoliju na “Olimpiku”. Roma je u derbiju vikenda slavila 2:0 i preskočila aktuelnog šampiona na tabeli.

Ne ide braniocu titule, pa ne ide. Na trenutak zabljesne, a onda odmah u sledećem meču usledi potop. Četvrti je ovo poraz Napolitanaca u poslednjih 6 mečeva, od odbrane titule su se odavno oprostili, ali nekako i dalje imaju šanse za mesto koje vodi u Ligi šampiona.

Izuzetno uzbudljiv meč je viđen ove večeri u Rimu, iz svakog ugla. Od dobrog fudbala, pa sve do nervoze, tenzija, brojnih sukoba i oštrih startova. Videli smo tridesetak faulova, 11 žutih i 2 crvena kartona.

Videli smo i trenutak kada je Murinjo izgubio živce i nazvao Kviču Kvarackeliju go***rom”.

– Dosta, dosta! Prestani da budeš takvo go**o – navodno je rekao Portugalac Gruzijcu kažu dežurni čitači sa usana.

Napoli je meč završio sa devetoricom, najpre je Politano dobio drugi žuti karton u 66. minutu. Pokušao je da šutne protivnika koji ga je povukao s leđa, ali to nije promaklo sudiji.

Nakon toga se dogodio i trenutak odluke, u 76. minutu je Pelegrini sjajno iz okreta u srcu šesnaesterca šutirao i Mere je ostao nepomičan, a lopta u mreži.

Kako je vreme odmicalo sve je veća bila nervoza na terenu, posebno god gostiju, i to je rezultiralo novim isključenjem. I to niko drugi nego najbolji strelac ekipe Viktor Osimen zbog oštrog faula je dobio drugi žuti karton.

I sve je otišlo u nepovrat. Još je i Lukaku u poslednjim sekundama obezbedio pobedu posle kontranapada. Prva je ovo pobeda Rome nad Napolijem posle pune četiri godine i 7 međusobnih mečeva.

Ivan Ilić slučajno dao gol kola

Bolonja je još jednom pokazala da je u sjajnoj formi te minimalnim rtezultatom slavila protiv Atalante (1:0), dok je u drugom meču Torino remizirao kod kuće sa Udinezeom i to golom srpskog reprezentativca Ivana Ilića u 88. minutu.

Ivan Ilić je sjajno odigrao čitavu utakmicu, te verovatno bio i najbolji igrač domaćeg tima, a sjajnu predstavu Srbin je krunisao sjajnim golom za izjednačenje u 88. minutu pre njega gol za gostujući sastav iz Udinea postigao je Zaraga u 81.

Pored Ilića čitavu utakmicu za Bikove odigrao je i reprezentativni golman Vanja Milinković-Savić, dok je Nemanja Radonjić ušao i igru u 75. minutu ovo je bila njegova prva utakmica za klub posle više od mesec dana.

Torino se nalazi na 10. mestu sa 24 boda dok je gostujući Udineze obezbedio važan bod na uvek neugodnom gostovanju u Torinu te sada imaju 14 bodova i nalaze se na 16. mestu.

Bolonja nastavila da iznenađuje

Zanimljiv meč videli smo u Bolonji gde su izabranici Tijaga Mote slavili protiv Atalante rezultatom 1:0.

Prvo poluvreme proteklo je bez promene rezultata iako su prilike imali Salemakers i Kopmajners, “boginja” je, čini se, bila konkretnija, ali Bolonja je na kraju uspela da slavi golom Luisa Fergusona u 86. minutu utakmice.

Domaćin se ovom pobedom vratio na četvrtu poziciju koja vodi u Ligu šampiona, videćemo hoće li ostati tamo i na kraju sezone.

Inter lako do nove pobede

Fudbaleri Intera savladali su u Milanu ekipu Lećea sa 2:0. Izabranici Simonea Inzagija ostvarili su zasluženu pobedu protiv tima iz Apulje kojem je malo nedostajalo da izdrži čitavo poluvreme bez primljenog gola.

Dogodilo bi se to da nije bilo detalja iz 43. minuta kada je Jan Bisek postigao svoj prvenac u dresu “neroazura” posle centaršuta Čalhanoglua.

Prednost Intera udvostručio je Nikolo Barela koji je u 78. minutu iskoristio maestralnu asistenciju Arnautovića i to petom i tako postavio konačan rezultat.

Leće je šest minuta kasnije ostao sa igračem manje posle isključenja Bande što je otklonilo bilo kakvu dilemu oko ishoda meča.

Crveni karton pa pobeda Verone

U isto vreme, Verona je na domaćem terenu slavila protiv Kaljarija identičnim rezultatom, 2:0.

Posle ne preterano zanimljivog prvog poluvremena, početak drugog obeležilo je isključenje Makombua nakon kojeg je već u sledećem napadu Siril Ngonž doneo prednost svojoj ekipi.

Konačan rezultat postavio je Milan Đurić u 90. minutu. Srpski reprezentativac Darko Lazović ušao je u igru u 68. minutu meča.