PSG's Marco Asensio, right, challenges Lyon's Nemanja Matic during the French League One soccer match between Paris Saint-Germain and Lyon at the Parc des Princes stadium in Paris, Sunday, April 21, 2024. (AP Photo/Christophe Ena)
Tragičar: Nemanja Matić (Foto: Beta/AP Photo/Christophe Ena)

Na pogrešnom mestu u pogrešno vreme: Matić pokrenuo katastrofu Liona u Parizu (VIDEO)

Pari Sen Žermen je u jednom od najvećih derbija Francuske pregazio Olimpik iz Liona sa 4:1 na Parku prinčeva u 29. kolu Lige 1, a vodeći pogodak za domaćine, koji je bio autogol sprskog internacionalca Nemanje Matića, ispostavio se kao početak katastrofe za goste.

Već do odlaska na poluvreme polufinalista Lige šampiona imao je veliku prednost od tri gola razlike, pa se drugo poluvreme faktički nije ni igralo, i jedni i drugi su čekali samo da im prođe vreme.

Matić je u trećem minutu nehotično savladao svog golmana Lopeza, a samo tri minuta kasnije i Beraldo je duplirao prednost Svetaca. Gonzalo Ramos je u 32. povisio na 3:0, a Nuamah je u 37. vratio nadu gostima.

Samo na kratko, pošto je Portugalac Ramos drugim pogotkom u 42. overio pobedu ekipe Luisa Enrikea.

Pobedu kojom su Parižani održali 11 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Monako, a ujedno je i okončana serija Liona od šest vezanih mečeva bez poraza (pet pobeda i remi) u svim takmičenjima.