PAOK's Andrija Živković second right, celebrates with teammates after scoring the opening goal against Frankfurt during the Europa Conference League, group G soccer match between PAOK FC and Eintracht Frankfurt at the Toumba stadium in the northern city of Thessaloniki, Greece, Thursday, Oct. 8, 2023. (AP Photo/Giannis Papanikos)
Andrija Živković slavi gol protiv Ajntrahta, Foto: Beta/AP Photo/Giannis Papanikos

Nadoknada je vreme golova u Ligi konferencija: Živković ga dao, ludnica u Istanbulu, tragedija Zrinjskog i Dejana Stankovića

Andrija Živković bio je strelac u pobedi PAOK-a nad Ajntrahtom iz Frankfurta, dok je Ferencvaroš Dejana Stankovića ostao u nadoknadi vremena bez pobede protiv Fiorentine.

Mnogo uzbudljivih mečeva koji su rešeni u sudijskoj nadoknadi odigrano je u 2. kolu grupne faze Lige konferencija.

Grupa G

Krenućemo od grupe G, u kojoj je u Solunu došlo do ekstaze na tribinama u dodatnom vremenu po isteku 90. minuta. Domaći PAOK slavio je protiv bivšeg šampiona Lige Evrope 2:1.

U strelce na ovom meču se upisao i naš Andrija Živković u 28. minutu kada je doveo svoj tim u vođstvo. Na sjajan način je bivši reprezentativac Srbije prevario golmana iz slobodnog udarca. Očekivao je čuvar mreže da će neko zakačiti loptu glavom, jer je više bio centaršut, ali niko je nije pipnuo i ona je završila u mreži.

Ipak, u 68. minutu gosti iz Nemačke stižu do izjednačenja preko Marmuša. Međutim, za eksploziju radosti na tribinama, i terenu, pobrinuo se Kulierakis u drugom minutu sudijske nadoknade.

U okviru iste grupe Aberdin i HJK iz Finske odigrali su 1:1.

Grupa E

Zrinjski je bio blizu da napravi još jedno veliko čudo. Doduše ne kao ono pre nedelju dana protiv Alkmara kada je sa 0:3 preokrenuo na 4:3, ali je zamalo iščupao bod na “Vila parku”.

Aston Vila je tek u 4. minutu nadoknade vremena stigla do pogotka i tako do prve pobede u grupi E.

AZ Alkmar je uspeo da se oporavi od prošlonedeljnog šoka u Mostaru i sa igračem manje je pobedio Legiju iz Varšave, takođe minimalnim rezultatom 1:0.

Grupa D

Najveći preokret 2. kola viđen je u Istanbulu, na meču grupe D između Bešiktaša i Lugana. Domaćin je vodio 2:0, a gosti su slavili 3:2.

Delovalo je da sve ide kako bi trebalo za favorizovani turski klub. Sa dva pogotka Vensana Abubakara su imali vođstvo, ali onda se dogodio Rosije. Francuski internacionalac je u 62. minutu dobio drugi žuti karton i kola su krenula nizbrdo.

U periodu od 81. do 89. minutu istanbulski crno-beli su primili čak 3 gola i doživeli poraz. Redom su tresli mrežu Aliseda, Vladi i bivši igrač Mančester junajteda, Erik Beli.

Grupa H

Fenerbahče je u grupi H upisao i drugu pobedu, ovog puta je u gostima savladan Spartak iz Trnave 2:1.

Džošua King je sa dva pogotka doneo veliku prednost gostima iz Turske koju je samo smanjio Ofori. Naš Dušan Tadić je ušao umesto strelca golova, a i njemu je poništen pogodak u nadoknadi vremena baš kao i saigraču Šimanskom, u oba slučaja zbog ofsajda.

Grupa F

Za kraj da pomenemo i da je klub Dejana Stankovića, Ferencvaroš, ostao bez tri boda u Firenci, u sudijskoj nadoknadi. Ovo je susret grupe F, u kojoj se nalazi i srpski Čukarički koji je poražen od Genta.

Mađarski šampion je imao tri boda u džepu, pošto je vodio 2:0 do 66. minuta golovima Varge i Sisea. Međutim, najpre je Barak smanjio, da bi u 93. minutu Ikone doneo bod Fiorentini.