Najbolji golman sveta dao komičan autogol: Vila sa 2 gola za 3 minuta do Lige šampiona (VIDEO)

Aston Vila je po svemu sudeći osvojila krucijalan bod u borbi za Ligu šampiona na svom terenu protiv Liverpula pošto je u sjajnom okršaju na kraju bilo nerešeno – 3:3 (1:2). Uspeli su domaćini u finišu da stignu zaostatak od dva gola pogocima Kolumbijca Durana u 85. i 88. minutu.

Meč je ipak obeležio veliki kiks najboljeg golmana sveta Emilijana Martineza, koji je poklonio Liverpulu vođstvo već u drugom minutu. Eliot je hteo da centrira, lopta se odbila od Pau Toresa, a Argentinac je nespretno poslao u svoju mrežu. Verovatno autogol sezone.

Inače, Martinez je u Premijer ligi postigao čak tri autogola u karijeri što je najviše u istoriji takmičenja. Radi se o golmanu osvajaču Svetskog prvenstva sa Argentinom i zvanično najboljem čuvaru mreže sveta po mišljenju FIFA, koji je pokazao da ima svoje “žute minute”.

Sve golove i šanse sa ovog sjajnog meča pogledajte u snimku na početku teksta.

U poslednjem kolu 19. maja, Liverpul kod kuće igra protiv Vulverhemptona i to će biti oproštaj Jirgena Klopa od klupe engleskog velikana, dok će Aston Vila gostovati Kristal Palasu u Londonu.

Ukoliko Mančester siti pobedi Totenhem u utorak kao gost u zaostalom meču, Vila se posle nekoliko decenija definitivno vraća u Ligu šampiona, koju je osvojila pre pola veka.