Bayern's Raphael Guerreiro, right shoots at goal during the Champions League opening phase soccer match between Bayern Munich and GNK Dinamo at the Allianz Arena in Munich, Germany Tuesday, Sept. 17, 2024. (AP Photo/Matthias Schrader)
Dinamo Zagreb je upisao još jedno poniženje ove nedelje, Foto: Beta/AP Photo/Matthias Schrader

Najcrnji dani u istoriji, poniženjima Dinama nema kraja: Posle 9 komada u Minhenu primili 4 od najgoreg tima HNL-a

Crni dani na “Maksimiru”, verovatno i najcrnji u istoriji kluba. Ostaće upisano prethodnih 8 dana kao najponižavajućih u istoriji Dinama iz Zagreba. Šampion Hrvatske je ovog subotnjeg popodneva izgubio i od Slaven Belupa i to 4:1, teko tako zaokružio najgoru nedelju u istoriji kluba.

Počelo je onim porazom od Hajduka na “Maksimiru” pre 8 dana, potom se nastavilo blamantnim poniženjem od Bajerna kad su postali prvi tim u istoriji Lige šampiona koji je primio 9 golova na jednom meču i onda težak poraz od do danas najgoreg tima u hrvatskom prvenstvu.

Slaven nije imao nijednu pobedu u prvih 6 kola HNL-a, ali je zato danas ponizio takoreći neprikosnovenog vladaha hrvatskog fudbala.

Ni smena Sergeja Jakirovića, opravdana zbog poniženja u Minhenu, nije trgla ekipu. Da stvar bude još gora, da im nije bilo golmana, te okvira gola, mogao je da bude još ubedljiviji poraz, čak i blizu onoga sa “Alijanc arene”.

Ni vođstvo koje su imali od 32. minuta koje je doneo kapiten Petković nije pomaklo ekipu. Crepulja je posle odbrane Nevistića ubacio odbitak u mrežu za 1:1 u 45. minutu. A onda crnih 9 minuta u igri “modrih”. U periodu od 67. do 74. minuta primili su čak tri gola. Liber, Dolček i Nestorovski su zadali još jedno poniženje šampionu.

Rijeka i Hajduk sada imaju šansu da pobegnu na 4 boda prednosti.