Saarbrucken's goalscorer Luca Kerber, left, celebrates scoring his team's second goal of the game, during the German Soccer Cup round of 16 soccer match between Frankfurt and Saarbrucken, in Saarbrucken, Germany, Wednesday, Dec. 6, 2023. (Uwe Anspach/dpa via AP)
Luka Kerber slavi gol Sabrukena protiv Ajntrahta, Foto: Beta/Uwe Anspach/dpa via AP

Najlepša bajka priredila novu senzaciju: Trećeligaš opet izbacio bundesligaša, Leverkuzen neumoljiv, Štutgart izbacio Dortmund

Nastavlja se najlepša priča nemačkog Kupa novom senzacijom u režiji fudbalera Sarbrukena. Trećeligaš je u prethodnoj rundi šokirao Bajern Minhen, a isto je sada uradio i Ajntrahtu iz Frankfurta 2:0.

Igrači kluba iz treće lige su se plasirali u četvrtfinale golovima u drugom poluvremenu koje su postigli Brunker i Kerber. I u prvom poluvremenu su zatresli mrežu, ali im je pogodak poništen.

Posao im je bio i olakšan kad je Futke dobio direktan crveni karton.

Leverkuzen melje svuda

Bajer iz Leverkuzena je i u Kupu nastavio da igra kao što to čini u Bundesligi. Doduše, sada nisu imali težak zadatak protiv Paderborna 3:1.

Viktor Bonifejs je postigao prvi gol u 12, a Palasios duplirao u 28. U međuvremenu je poništen i pogodak Hofmanu.

Malu neizvesnost je uneo Klas pogotkom u 83. minutu, ali je četiri minuta kasnije sve rešio Patrik Šik.

Štutgart izbaci Dortmund

U derbiju osmine finala Štutgart je pobedio Borusiju iz Dortmunda 2:0.

Dva maltene identična gola dale su “švabe”, a strelci su bili momci sa afričkog kontinenta. Neumoljivi golgeter ove sezone, Seru Žirasi, je u 55. minutu prosledio loptu u mrežu.

Meč je rešio Silas Emvumpa koji je pogodio u 78. minutu.