Vreksam Barou; Foto: Youtube/EPL

Najluđa nadoknada u svetu fudbala, a 2024. je tek počela: Ludnica u četvrtoj ligi Engleske (VIDEO)

Tek je počela 2024. godina, pa je teško reći da je nešto “naj”, ali u kategoriji najluđe nadoknade definitivno nema konkurencije ono što se desilo u Engleskoj. U pitanju je utakmica Lige 2 između Vreksama i Baroua, koji su domaći “crveni zmajevi” dobili rezultatom 4:1.

Ipak, ništa nije nagoveštavalo takav ishod nakon što su gosti poveli golom već u prvom minutu. Tačnije, u 32. sekundi mrežu je pogodio Kijan Spens. Potom se sredinom prvog poluvremena desilo nešto što je taj deo igre produžio na tačno sat vremena fudbala.

Tipično za engleski fudbal došlo je do sudara glavama u jednom vazdušnom duelu, pa je fudbaler Baroua Dejvid Voral morao da napusti teren, nakon što mu se dugo ukazivala pomoć. Konkretno, sudija je odredio nadoknadu od čak 14 minuta i to je definitivno uticalo na krajnji ishod meča.

Vreksam je u tom periodu uspeo potpuno da preokrene rezultat i to golovima u devetom, 11. i 14. minutu nadoknade. Što će reći, od 54. do 59. minuta prvog poluvremena su uspeli da postignu čak tri gola.

Junak je bio Stiven Flečer, strelac het-trika na ovom meču. Najpre je pogodio za 1:1 posle veoma lepe akcije, da bi potom Rajan Malin postigao spektakularan gol iz slobodnog udarca. Od prečke je zakucao loptu u mrežu. Najluđu nadoknadu u novijoj istoriji fudbala zaokružio je Flečer golom glavom za 3:1 pre isteka sat vremena fudbala u prvom delu susreta.

Vreksam i Flečer su svoju dominaciju na ovom meču potvrdili u drugom poluvremenu. U 67. minutu postavljen konačan rezultat i time je korpulentni napadač kompletirao het-trik za potpuno ludi start 2024 godine.