Miki Van de Ven (Foto: Beta/AP/John Walton)

Najluđa utakmica i borba za titulu: Navijači traže od svojih igrača da namerno izgube

Trka za titulu u Premijer ligi Engleske imaće najzanimljiviji mogući scenario pošto će sigurno biti odlučena u poslednjem kolu u nedelju od 17 časova. Prethodno će Totenhem i Mančester siti u utorak odigrati zaostali meč, a Građanima će eventualna pobeda doneti lidersku poziciju ispred Arsenala.

Totenhem i dalje ima teoretske šanse za Ligu šampiona, pogotovo ako Liverpul pobedi Aston Vilu ovog ponedeljka, ali mora da pobedi i tim Pepa Gvardiole u utorak da bi u poslednjem kolu jurio voz za elitno takmičenje.

Problem je samo što bi eventualno saplitanje Mančester sitija donelo veliku radost najvećem rivalu i komšijama iz Arsenala, koji sa utakmicom više imaju bod prednosti u odnosu na Građane i remi na stadionu Totenhema bi im “gurnuo” titulu pravo u ruke jer imaju bolju gol-razliku od Sitija.

SOCCERBET KVOTE ZA MEČ TOTENHEM – MANČESTER SITI

U poslednjem kolu, Arsenal će dočekati Everton, dok Siti u istom terminu dočekuje Vest Hem. Ali, pre toga navijači Totenhema nemaju dilemu, svim srcem žele poraz svoga tima kako Arsenal ne bi osvojio titulu šampiona u poslednjih 90 minuta.

Situacija je slična kao u Italiji 2010. kada je Lacio namerno pustio Inter u 36. kolu na svom terenu da pobedi sa 2:0, kako Roma ne bi bila šampion. Lacijali su tada posle prvog gola raširili transparent: “O neeee” i slavili sa navijačima Intera.

Što se tiče ljubitelja Pevaca, oni su na Tviteru masovno opredeljeni za poraz svog tima od Mančester sitija, bez obzira na trku za Ligu šampiona.

Njihovo raspoloženje i mišljenje o sutrašnjoj utakmici pogledajte u nastavku teksta.

Neki čak priželjkuju i autogol novog ljubimca Mikija Van de Vena u prvom minutu, čim lopta krene sa centra.

U svakom slučaju, Pevci kažu da su spremni za sutra…