fudbaler Cukarickog na utakmici Mocart Superlige protiv Partizana na stadionu Cukarickog, Beograd 14.04.2024. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS FUDBAL, FOOTBALL, MOZZART SUPERLIGA, PRVENSTVO SRBIJE, NATIONAL CHAMPIONSHIP, FK CUKARICKI, FK PARTIZAN
Vinisijus Melo je postigao prvi gol za Čukarički protiv Partizana, Foto: MN Press/Ivica Veselinov

Najluđi meč sezone: Partizan u nadoknadi od 0:2 do 2:2, a onda šok i neverica! Čukarički u 94. srušio crno-bele

Auuuuh, kakav ludi meč na Banovom brdu! Čukarički je golom Nikčevića u 94. minutu pobedio Partizan 3:2, iako su pre toga crno-beli od 90. do 92. minuta stigli zaostatak od 2 gola i izjednačili na 2:2.

Usput je klub iz Humske ostao bez trenera Igora Duljaja za predstojeći Večiti derbi u 1. kolu plej-ofa Superligi, a moguće i golmana Aleksandra Jovanovića.

Ponovo su se “brđani” pokazali kao najnezgodniji protivnik za Partizan i ekipa protiv koje ne umeju da igraju i pobede, o čemu je Duljaj i govorio na konferenciji pre meča. Na njegovu žalost, te reči su se ostvarile na terenu.

A još interesantnije je da je upravo bivši igrač crno-belih, Đorđe Ivanović, bio i najbolji igrač meča.

Povreda golmana Jovanovića

Od starta nije krenulo dobro za Partizan, kada je igrač Čukaričkog krenuo prema golu, Aleksandar Jovanović je istrčao i intervenisao, ali je tom prilikom dobio udarac u koleno i povredio se.

Pokušao je sjajni golman da ostane na terenu, čak 2 puta mu se ukazivala pomoć, da bi u 39. minutu jasno rekao da ne može i umesto njega je morao da uđe Miloš Krunić. U međuvremenu, već je bilo 1:0 za domaćina.

Vinisijus Melo se odlično snašao i iz okreta matirao Jovanovića posle odlično prosleđene lopte Docića iz napada koji je krenuo preko pomenutog Ivanovića po desnoj strani. Zaista jedna sjajna akcija.

Duljaj u okršaju sa sudijom

Trener Duljaj je od prvog trenutka bio izuzetno nervozan, što je pokazivao čestim dobacivanjem sudijama, a onda je skroz izgubio živce u finišu poluvremena kada je Kastiljo dobio udarac u glavu od igrača domaćeg tima.

Svašta je rekao tada u prekidu glavnom arbitru Milanu Iliću, pokušao da uđe na teren kod njega, pa potom i četvrtom sudiji je prigovarao, komesar za bezbednost Šljukić je pokušavao da ga skloni i smiri, ali to je bilo nemoguće.

Nastavio je sa agresivnom pričom ka Iliću, koji nakon nekoliko upozorenja nije imao kud i pokazao mu žuti karton. Pošto je to bio četvrti žuti treneru crno-belih u sezoni, on zbog toga neće moći da vodi ekipu u narednoj utakmici. A to je baš Večiti derbi na stadionu “Rajko Mitić” na početku plej-ofa.

Duljaj je i po sviranju kraja prvog poluvremena ušao u teren i svašta rekao glavnom sudiji i čudo je da nije isključen.

– Veoma je teško komentarisati sušđenje, niti to želim, ali moramo da razjasnimo jednu stvar. Nije ovde u pitanju Igor Duljaj, već jedna tradicija Partizana. Nisam ga vređao, niti psovao. Već su to neke stvari u kojima se pokazuje sila i nepoštovanje. Možda sam ja nešto pogrešno uradio, ali institucija je tradicija Partizana i to narušava tradiciju Partizana takvim ponašanjem. Trebamo da budemo sportisti, ja se izvinjavam, ali ne može da se neko ponaša kako se ponašao danas on. Uništavate jedan derbi koji nas očekuje – rekao je Duljaj posle meča.

Bivši partizanovac igrač utakmice

U međuvremenu, u samom finišu je Partizan imao najbolju priliku na meču. Baš igrač koji je došao iz Čukaričkog, Bojan Kovačević, pogodio je prečku.

Očekivala se reakcija igrača gostujućeg tima u drugih 45 minuta i da pokušau da naprave preokret. Međutim, nekako je sve to izgledalo konfuzno i jalovo, bez konkretne pretnje po gol Čukaričkog.

Domaći su čekali svoje šanse da postignu novi gol koji bi ih približio pobedi i to se dogodilo u 51. minutu. Lopta se uz malo sreće odbila do Ivanovića koji lako pogađa mrežu pored Krunića.

Povukli su se tada “brđani”, a Partizan je počeo da više nasrće i napada, bilo je nekoliko sjajnih šansi, pre svega ona Nemanje Nikolića, ali gola za crno-bele nije bilo.

Rolerkoster od 90. do 94. minuta

I činilo se da će tako i ostati, a onda je u 90. minutu pokrenut rezultatski, terenski i emotivni ringišpil. Najpre Severina postigao fantastičan gol za 2:1 i uz nadoknadu od 5 minuta su crno-beli imali vremena da pokušaju da dođu do izjednačenja.

Ma, nije prošlo ni 120 sekundi od tog gola, a Samed Baždar je zatresao mrežu. Nerešeno! Opet je reprezentativac Srbije izgledao kao spasilac Partizana, makar jednog boda, trčao je i slavio Igor Duljaj, ali, ali, ali… Prerano.

Hladan tuš i šok je stigao vrlo brzo. Polukontra Čukaričkog u 94. minutu, Ivanović je proleteo pored Kovačevića po desnoj strani, podigao glavu i video samog na drugoj stativi Radojicu Nikčevića, centrirao, a ovaj se samo “poklonio” i glavom ubacio loptu u gol za 3:2 i šok i nevericu na tribinama.

Crno-beli tako u plej-ofu će juriti prednost Crvene zvezde od čak 7 bodova i za početak imati imperativ pobede u Večitom derbiju. Obe ekipe će u plej-ofu odigrati po 7 utakmica, dakle u igri je 21 bod.