bebe

Najveći promašaj Aleksa Fergusona postigao najlepši gol na Afričkom kupu nacija (VIDEO)

Legendarni Ser Aleks Ferguson je tokom karijere u Mančester junajtedu dovodio neka krajnje čudna i loša pojačanja. Kleberson, David Belion i Masimo Taibi su baš bili promašaji, ali prava enigma na Old Trafordu oduvek je bila kupovina Bebea.

Za samo 18 meseci tada 20-godišnjak je prešao put od portugalskog kluba Eštrele Amadore do 8,8 miliona evra teškog transfera u redove šampiona Engleske. Od tada se smatra i najgorim pjačanjem Ser Aleksa Fergusona u istoriji.

Bebe ima danas 33 godine, a posle epizoda u Portugaliji, već nekoliko godina nastupa za španski Rajo Valjekano. Trenutno je na Kupu afričkih nacija sa svojim Zelenortskim ostrvima, a ovog popodneva postigao je možda najlepši gol u istoriji ovog takmičenja.

Svakako najlepši pogodak na ovogodišnjem KAN, iako pored njega nastupaju majstori fudbala poput Salaha, Manea ili Osimena…

Sa možda i više od 40 metara je Bebe izveo slobodan udarac i iznenadio golmana Mozambika Ernana u 32. minutu prvog poluvremena.

Zelenortska ostrva su u nastavku postigla još dva gola preko iskusnog Rajana Mendeša u 51. i 69. minutu za ukupnih 3:0 i prvo mesto u grupi B, ispred favorita Gane i Egipta i siguran plasman u osminu finala.