Members of the security staff pick up candy egs during a fan protest during the Bundesliga soccer match between SC Freiburg and Eintracht Frankfurt in Freiburgm Germany, Sunday, Feb. 18, 2024. (Tom Weller/dpa via AP)
Navijači Ajntrahta iz Frankfurta posvetili koreografiju legendarnom Srbinu, Foto: Beta/Tom Weller/dpa via AP

Naočare za sunce i tompus: Koreografija u Bundesligi u čast legendarnog Srbina i goleada koju smo najavili

Možda i najluđi meč u Bundesligi od početka 2024. godine su odigrali Frajburg i Ajntraht Frankfurt. Goleada na “Vonovia Rur” stadionu, baš kao što smo vam najavili u našim predlozima, završena je na kraju bez pobednika – 3:3.

Koreografija za legendarnog Srbina

Ipak, pre nego krenemo o utakmici, moramo o gestu navijača Ajntrahta koji su svoju koregeografiju posvetili legendarnom Srbinu – Dragoslavu Stepanoviću Stepiju.

Stepanović je legenda kluba, kao i čovek sa renomiranom karijerom u nemačkom fudbalu. U Ajntrahtu je bio i kao igrač i kao trener.

Za Ajntraht je igrao od 1976. do 1978. a tokom 90-ih godina prošlog veka je u dva navrata i bio trener kluba.

Kod navijača je posebno cenjen što pokazuje i koreografija, na kojoj su imali šetalicu sa njegovim likom i za njega karakterističnim naočarama za sunce i tompusom u ustima, što je bio deo njegovog imidža na klupi tokom utakmica. Tokom 90-ih je bilo dozvoljeno pušenje cigareta pored terena i na samoj klupi za rezerve.

– Hodaćemo miljama za Ajntraht iz Frankfurta – bilo je ispisano preko cele tribine, dok je pored Stepanovićeve šetalice bio transparent:

– Bogat tradicijom, uvek neustrašiv u borbi. Put je vredan toga.

Osim Ajntrahta Stepanović je u Nemačkoj trenira i Bajer Leverkuzen, Ajntraht Trir, Štutgarter Kikers, Kikers Ofenbah, Rov-Vajs Oberhauzen, Lajpcig…

Tri puta vodili i ostali bez pobede

Ipak, njihov Ajntraht sa ovog gostovanja je morao da se zadovolji osvajanjem boda, iako je tri puta bio u vođstvu.

Marmuš im je u 27. minutu doneo vođstvo koje je trajalo samo tri minuta. Odgovornost za primljeni gol ide na golmana Trapa koji je loše reagovao na jedan ne baš jak udarac i odbio ga na nogu direktno Doanu.

Pet minuta kasnije novi pogodak, opet u mreži Frajburga. Ovog puta posle sjajno izvedenog kontranapada i ubacivanja Knaufa, ali i zahvaljujući sjajnom pregledu igre Marmuša koji ga je video kako utrčava.

I verovali su gosti iz Frankfurta da mogu do poluvremena da izdrže da ne prime gol. Bili su blizu toga, ali u petom minutu nadoknade prvog dela igre skrivili su penal Grifo je preuzeo odgovornost i postavio 2:2.

Drugo poluvreme nije bilo toliko uzbudljivo sve do 71. minuta kada je opet na scenu stupio Knauf. Fantastičan gol je postigao šutem sa ivice samog šesnaesterca. Golman Frajburga nije imao nikakve šanse.

Ni treći put u meču nisu uspeli da sačuvaju vođstvo i po drugi put su primili gol u nadoknadi. U 3. minutu nadoknade drugog poluvremena posle vraćene lopte na peterac, Gregorič je izbegao ofsajd zamku i glavom izjednačio na 3:3.

Mogao je Frajburg i do potpunog preokreta u dodatnom vremenu posle isteka 90. ali je defanzivac Frankfurta izbacio loptu sa gol linije, iako je Trap već bio savladan i četvrti put.