RADOST fudbalera Napretka na utakmici Mocart Superlige protiv Vozdovca na stadionu Vozdovca, Beograd 19.02.2024. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS FUDBAL, FOOTBALL, MOZZART SUPERLIGA, MOCART SUPERLIGA, PRVENSTVO SRBIJE, NATIONAL CHAMPIONSHIP, VOZDOVAC, NAPREDAK KRUSEVAC
Radost Kruševljana (Foto: MN press)

Napredak “minimalcem” do borbe za plej-of, Jamajčanin iz Javora “zaljuljao” Pančevo (VIDEO)

Fudbaleri Napretka savladali su Radnički iz Niša sa 1:0 u poslednjoj utakmici 26. kola Superlige. Pred više od 5.000 navijača na stadionu pod Bagdalom, jedini gol na meču postigao je Nebojša Bastajić u 47. minutu.

Gosti su imali inicijativu u većem delu meča, ali nisu iskoristili prilike koje su stvorili. U 11. minutu nadoknde glavni sudija Lazar Lukić pregledao je VAR posle duela u šesnaestercu i odlučio da ipak ne dosudi penal za Nišlije.

Napredak je sada deveti na tabeli sa 35 bodova, isto koliko i Novi Pazar, pa će se u preostala četiri kola boriti za plej-of. Nišlije su posle novog poraza na 14. poziciji sa 23. boda.

Radnički u sledećem kolu dočekuje Mladost iz Lučana, dok Kruševljani putuju u Kragujevac na noge grogiranom timu Radničkog.

Nešto ranije fudbaleri Javora pobedili su u Pančevu kao gosti ekipu Železničara rezultatom 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Trivante Stjuart u 60. minutu.

Gosti su meč završili sa fudbalerom manje, pošto je u 88. minutu isključen Radivoj Bosić. Javor se trenutno nalazi na 12. mestu na tabeli SLS sa 28 bodova, dok je Železničar pretposlednji, 15. sa 22 poena.

Fudbaleri Železničara će u narednom kolu gostovati IMT-u u Beogradu, dok će Javor u Ivanjici dočekati lidera Suprlige Crvenu zvezdu.