Samed Baždar (Partizan) na meču protiv Napretka u Humskoj
Samed Baždar; Foto: MN Press

Napredak opet “krade” titulu Partizanu: Šokantan trijumf Kruševljana u Humskoj – opet će biti burno!

Iako je posle 172. Večitog derbija delovalo da Partizan zaista ima čemu da se nada u šampionskoj trci, samo četiri dana kasnije sve je “palo u vodu”. U Humskoj je Napredak slavio šokantan trijumf rezultatom 1:0 (1:0) i tako Crvenoj zvezdi omogućio da od 19.00 protiv Radničkog u Nišu preuzme lidersko mesto na tabeli.

Trenutno Partizan ima bod i utakmicu više na prvom mestu, koje je uspeo da sačuva posle 172. “večitog” derbija, a videćemo hoće li i ove večeri tamo posle 21 sat.

Istorija se ponavlja

Interesantno, Napredak je i pre dve godine u Humskoj remijem 0:0 uticao na šampionsku trku, jer je “ukrao” dva boda Partizanu, zbog kojih je potom izgubio, do tada, suvereno prvo mesto. Sada bi, Kruševljani, ponovo mogli da budu kobni po “parni valjak”.

U prvom poluvremenu oba tima su propustila po nekoliko šansi, a Napredak je poveo u 33. minutu pogotkom Majdevca. “Crno-beli” su zaigrali angažovanije do kraja prvog dela meča, a promene rezultata nije bilo.

Umorni Partizan bez sreće

Partizan je u drugom poluvremenu nastavio sa napadima, a domaći su prvu veliku šansu imali preko Sameda Baždara, koji je u 56. minutu pogodio stativu. Gajas Zahid je u 63. minutu pogodio prečku. Baždar je potom propustio dve velike prilike za “crno-bele” u 66. i 74. minutu, dok je Napredak iz kontranapada pretio domaćem timu.

Partizan je do kraja utakmice propustio još nekoliko šansi, a Napredak je uspeo da sačuva vođstvo i da odnese tri boda iz Humske. Pomoćni trener Partizana Marko Jovanović dobio je crveni karton u 88. minutu.