Ajaks Fejnord
Navijači Ajaksa (Foto: Printscreen/Twitter/DanielsenAxedal)

Navijači Ajaksa divljali i prekinuli derbi meč: Tri gola za 37 minuta, fanovi kažu – nedopustivo (VIDEO)

Derbi meč između Ajaksa i Fejenorda neočekivano je počeo za igrače i navijače amsterdamskog velikana, pošto je već posle 37. minuta gubio 3:0 od najvećeg rivala.

Neprepoznatljivi su igrači Ajaksa ove sezone, što je dodatno uzburkalo atmosferu u redovima navijača ovog kluba, a posle trećeg gola na današnjoj utakmici odlučili su da pokažu količinu nezadovoljstva.

U 37. minutu utakmice navijači velikana sa Johan Krojf stadiona, nisu mogli da se suzdrže, te su odlučili da divljanjem na tribinama pokažu stanje u kojem se klub nalazi posle velikih promena. Kulminiralo je nezadovoljstvo ubacivanjem baklji i ostalih pirotehničkih sredstava u teren, a glavnom sudiji meča ništa drugo nije preostalo već da povuče igrače u svlačionicu.

Fejenord je golovima Himeneza u devetom i 19. minutu poveo sa 2:0, a onda je Igor Paišao u 37. minutu dodatno razgalio navijač, koji su odlučili da svetu iznesu svoj stav o rezultatima ovog kluba.

Ajaks se nalazi na katastrofalnom 13. mestu na tabeli Holandskog šampionata, a tim koji sa klupe predvodi Mauris Stejn u sezoni ima samo jednu pobedu u pet kola.