Barcelona's Joao Felix attempts a shot at goal during the La Liga soccer match between Atletico Madrid and Barcelona at the Metropolitano stadium in Madrid, Spain, Sunday, March 17, 2024. (AP Photo/Bernat Armangue)
Osvetio se Madriđanima: Feliks (Foto: Beta/AP Photo/Bernat Armangue)

Navijači Atletika spalili dres Portugalca, ovaj im dao gol u ubedljivoj pobedi Barselone (VIDEO)

Barselona je slavila na gostovanju protiv Atletiko Madrida sa ubedljivih 3:0 u derbiju 29. kola španske La Lige i tako timu Dijega Simeonea zadala veliki udarac u borbi za Ligu šampiona.

Utakmici su prethodile ružne scene. Navijači Jorgandžija su spalili dres Žoao Feliksa (24) u blizini njegovog stana u Madridu. Portugalac je, inače, igrač Atletika na pozajmici u Barsi, a ove sezone je već jednom pogodio protiv matičnog kluba kada je Baraelona slavila sa 1:0.

Upravo je Portugalac doveo Barselonu u vođstvo u 38. minutu posle sjajnog driblinga Gundogana ispred kaznenog prostora. Nemac je uposlio Levandovskog koji povratnom pronalazi Feliksa na vrhu peterca, a Portugalac prizemnim udarcem donosi prednost svom timu.

Trener gostiju Ćavi Ernandez isključen je u finišu prvog poluvremena zbog prigovora četvrtom sudiji, a taj detalj je još više motivisao njegovu ekipu da zgromi velikog rivala u nastavku.

Tek što je počeo drugi deo utakmice, Levandovski u 47. minutu pogodio za 2:0. Posle vrlo dobrog presinga Barselone, Rodrigo de Pol je izgubio loptu na sredini terena, a Rafinja poslao tačan pas ka Poljaku koji je sjajno pogodio od stative.

Konačnih 0:3 postavio je u 65. minutu Fermin Lopez glavom posle centaršuta Levandovskog koji je igrač utakmice sa golom i dve asistencije. U sudijskoj nadoknadi je isključen i igrač domaćina Nahuel Molina.