Neredi u mostarskom derbiju; Foto: Twitter/Bljesak.info

Navijači divljali u mostarskom derbiju: Prekinut duel Veleža i Zrinjskog zbog skandaloznog transparenta (VIDEO)

Iako širom Evrope nema utakmica zbog početka reprezentativne pauze, ovog ponedeljka igra se veliki mostarski derbi između Veleža i Zrinjskog. I tradicija je ispoštovana, makar kada su u pitanju navijači, koji su još jednom napravili nerede na tribinama.

Igrao se 37. minut kada je, pri rezultatu 0:0, došlo do divljanja pristalica gostujućeg tima na njihovoj tribini. Palili su baklje, srušili ogradu i sudija je morao da prekine meč.

Vrlo brzo je postalo poznato zbog čega je došlo do nereda. Naime, domaći navijači razvili su transparent koji se ne viđa svakog dana na ovdašnjim prostorima. Na slici su bili kukasti krst kao simbol nacizma, ustaša kao simbol fašističke organizacije i Davidova zvezda. Na taj način su nacisti i ustaše izjednačeni sa njihovim žrtvama tokom Drugog svetskog rata. I na kraju, navijači Veleža su sve to ilustrovali slikom muškog polnog organa.

Pauza je potrajala neko vreme, a onda su se stekli uslovi da se utakmica nastavi. Velež je zadao udarac i na terenu, tako što je postigao vodeći gol samo četiri minuta kasnije.

Strelac je bio Nermin Haskić u 41. minutu. Haskić je, inače, bivši fudbaler Radničkog iz Niša. Kao i slovačke Žiline i Ružomberoka, te japanske Omije. Dva gola u drugom poluvremenu dao je Gruzin Giorgi Guliašvili za krajnjih 3:0. Derbi između Veleža i Zrinjskog, dakle, ni ovog puta nije izneverio očekivanja..