Transparent meta na čelu
Printscreen: TV/SkySportBundesliga2

Navijači nacrtali metu na glavi predsedniku kluba: Skandal u Nemačkoj

Utakmica između HSV-a i Hanovera u okviru 21. kola nemačke Cvajte bila je prekinuta na više od pola sata kada su navijači gostujuće ekipe napravili nezapamćen skandal na tribinama.

Oni su podigli baner na kojem je bio lik Martina Kinda, predsednika njihovog kluba, a na njegovom licu bila je iscrtana meta. O ovom incidentu će se dugo pričati u Nemačkoj.

Glavni sudija, u dogovoru sa delegatom pozvao je navijače da odmah uklone transparent, a kada su oni odbili zahtev meč je prekinut. Igrači su povučeni u svlačionice u 53. minutu utakmice, a prekid je trajao čitavih pola sata.

Do rešenja se došlo nakon dugačkih pregovora, pa je sudija označio nastavak utakmice. U trenutku prekida bilo je 3:2 za gostujuću ekipu, međutim do kraja utakmice HSV je uspeo da postigne još jedan gol i dođe do 3:3, ali u 98. minutu gosti su ipak stigli do pobede. Precizan je bio Sebastijan Ernst, te sigurno obradovao nezadovoljne navijače.

Sa ova tri boda Hanover se ozbiljno uključio u borbu za promociju u Bundesligi, dok je HSV propustio priliku da se odvoji od jednog od najozbiljnijih konkurenata.

Martin Kind je inače poznati nemački biznismen koji ima i švajcarsko državljanstvo. On je vlasnik “Kind grupe”, počasni građanin Hanovera, a nije jasno zbog čega su se navijači odlučili na ovaj potez, s obzirom na to da je klub na visokom petom mestu u Cvajti i bori se za ulazak u Bundesligu.