Printscreen: X/@thecasualultra

Navijači napravili haos i prekinuli derbi zbog 4:0: Nekada su vređali Srbina i skandirali tzv. Kosovu

U Belgiji se dogodio pravi haos kada su navijači Beršota prekinuli meč protiv Antverpena pri rezultatu 4:0. Kada je sudija poslao ekipe u svlačionicu, postalo je jasno da se utakmica ne može nastaviti, s obzirom na to da prema pravilima belgijskog fudbala, jednom kada ekipe napuste teren, nema povratka, čime je meč završen u 75. minutu.

Navijači Beršota su ranije upozorili upravu kluba na svoje namere da prekinu utakmicu u slučaju ubedljivog poraza, a nažalost, njihovo obećanje se ispunilo. Dok su najvatreniji pristalice Antverpena na početku meča izveli spektakularnu koreografiju, navijači Beršota su posle brzog preokreta od 58. do 62. minuta, kada su primili tri gola, odlučili da reaguju ubacivanjem pirotehnike na teren.

Utakmica je prekinuta jedanput, a budući da pravila u belgijskom fudbalu nalažu da nema vraćanja timova u svlačionicu dva puta, nakon što se Ljubičasto-bela armija nije smirila, te je ubacivanje pirotehnike na teren nastavljeno, sudija, Lotar Dont bio je primoran da označi kraj.

Belgijski mediji izveštavaju da ništa još nije zvanično odlučeno, ali se očekuje da će meč biti registrovan rezultatom 3:0 u korist Antverpena.

Zanimljivo je da su isti ti navijači Beršota 2011. godine vređali golmana reprezentacije Srbije i Genta Bojana Jorgačevića i pevali “Kosovo, Kosovo” kada je sudija prekinuo utakmicu.