Zvezda - Radnik; Foto: MN Press

Navijači pretili, Bahar i igrači se igrali sa njihovim živcima, pa nekako preživeli Radnik i izjednačili svetski rekord (VIDEO)

Opet se mučila Zvezda, ali je na kraju pobeda najvažnija. Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnik rezultatom 3:1 (1:0) u utakmici 14. kola Superlige Srbije. Tim Baraka Bahara tako je napravio dobru uvertiru pred meč protiv Lajpciga u Ligi šampiona (utorak, 21.00).

Zvezda je izjednačila svetski rekord Reala sa 121 utaknicom bez poraza u prvenstvu na domaćem terenu. Priliku da postane neprikosnovena po ovom parametru imaće u decembru kada joj na stadion “Rajko Mitić” bude došla lučanska Mladost.

Golove za Zvezdu ove večeri postigli su Jovan Mijatović u 19, Uroš Spajić u 54. i Gelor Kanga u 90. minutu iz penala. Jedini strelac za Surduličane bio je Nemanja Tomašević u 70. minutu. I to je bio najlepši večeri na popularnoj “Marakani”.

Igrače sačekala poruka u svlačionici

Navijači Crvene zvezde ostavili su na svakoj stolici u svlačionici crveno-belih poruku na jeziku fudbalera odakle dolaze.

– Pišemo ovo da biste svi vi koji ne znate gde ste došli i šta je za nas Crvena zvezda shvatili. Zbog grba koji danas nosite na dresu ljudi su gubili živote, ostavili svoju mladost na tribinama, kako na našem tako i na raznim drugim stadionima. Takođe, vi koji ste tu godinama morali bi da se setite svega iz prošlosti. Zbog ovih i gore navedenih razloga, krajnje je vreme da shvatite koju težinu ima dres koji nosite i da nije dovoljno da samo kažete da ste se trudili.

– Klub za koji igrate ima dušu. Nije to neki lažni Mančester Siti, koji misli da parama može sve da kupi ili tamo neki veštački Lajpcig. Ovo je Zvezda! Zvezda je život! Zato danas pokušajte od početka, shvatite da ste deo velike priče, tradicije, da želimo da vas za 10 godina pamtimo kao majstore fudbala koji su podigli naš klub na još veći nivo. Izađite danas na teren i budite deo nas, verujte nam, svideće vam se. Kad svi sumnjaju u tebe, ti izađi i pokaži im da greše! – stoji u poruci navijača Crvene zvezde.

Crvena zvezda – Radnik Surdulica 3:1 (1:0)

Strelci: Mijatović 19, Spajić 54, Kanga 90p – Tomašević 70;
Stadion: “Rajko Mitić” (Beograd);
Sudija: Danilo Nikolić (Beograd).

Crvena zvezda (4-1-3-2): Glazer – Nedeljković, Điga, Spajić, Mitrović – Kangva – Kanga, Ivanić, Kraso – Mijatović, Endiaj.

Radnik (3-4-3): Ranđelović – Abubakar, Vranjanin, Oršečnanin, Jović – Mitošević, Hajdarević – Gašić, Kočić, Tomašević – Duronjić.

II poluvreme

90. minut – Gejlor Kanga je realizovao penal, ali na nesvakidašnji način. Golman Stefan Ranđelović je pročitao njegovu nameru i odbranio udarac, ali se lopta pod felšom otkotrljala u mrežu.

88. minut – Penal za Zvezdu! Kočić je faulirao Lučića posle pasa Kangve i biće to prilika da se otklone sve dileme oko pitanje pobednika.

70. minut – Radnik smanjuje na 2:1, a spektakularan gol postigao je Nemanja Tomašević! Sa 30 metara je odapeo projektil i smestio ga tako gde ni trojica Glazera ne bi dohvatila.

65. minut – Rutinira Zvezda ekipu Radnika u drugom poluvremenu. Ali, opet se “igra” sa živcima navijača, jer oni očekuju više od 2:0. A to je, znamo svi, “najopasniji rezultat”…

54. minut – Zvezda vodi 2:0! Strelac je Uroš Spajić, glavom, posle centaršuta sa desne strane Kingsa Kangve. Sada već crveno-beli mogu lakše da dišu.

50. minut – Radnik preti Zvezdi u drugom poluvremenu. Definitivno su gosti krenuli otresitije i hrabrije u nastavku. Mogu li do izjednačenja?

I poluvreme

Kraj prvog poluvremena – Zvezda vodi golom Jovana Mijatovića, ali je zaslužila da ima više od trenutnih 1:0 na svom kontu. Zvezda je uputila 10 udaraca ka mreži rivala, dok Radnik nije imao šut u okvir gola Glazera.

35. minut – Nije se mnogo promenila slika na terenu posle vodećeg gola Zvezde. Igra se uglavnom na polovini gostujućeg tima, koji je u dva navrata zapretio u kontri, ali ništa nije bilo opasno po Omrija Glazera.

19. minut – Zvezda vodi! Bunker Radnika probio je mladi Jovan Mijatović, koji gura crveno-bele kada joj ne ide u poslednje vreme. Učinio je to protiv Javora pri rezultatu 2:2, a i sada je “otključao” goste iz Surdulice. Valja istaći da je golu prethodio majstorski potez Mirka Ivanića.

10. minut – Zvezda napada od samog starta, dok se Radnik brani sa 11 igrača iza lopte. Očekivana slika na stadionu “Rajko Mitić”. Videćemo koliko će izdržati Surduličani. Za sada je najbolju šansu propustio mladi Jovan Mijatović u 7. minutu.