Real - Barselona; Foto: Beta/AP/Manu Fernandez

Ne moze ni prijateljski El Klasiko da prođe bez ludila: Gromovi, munje, prekid i na kraju pobeda Barse

U toku noći odigran je “El Klasiko” u kojem je Barselona rezultatom 2:1 pobedila Real Madrid koji nije oklevao da na teren stadiona “Metlajf” izvede poprilično jak sastav. Iako je u Ist Raderfordu ovo bio prijateljski meč, utakmica je bila sve samo ne takva.

Tako smo od prvog minuta videli Tiboa Kurtou, Tonija Ridigera, Edera Militaa, Luku Modrića, Endrika… Međutim, junak večeri došao je sa suprotne strane iako Hansi Flik nije na raspolaganju imao tako snažan sastav.

Pau Viktor je neko na koga bi trebalo da se obrati pažnja u narednoj sezoni i definitivno se nameće Hansiju Fliku sa svoja dva pogotka koja je postigao protiv Reala, ali i golom u prošlom meču protiv Mančester sitija.

On je prekomandovan iz Barselone B i apsolutno koristi šansu koja mu se ukazala. Može da igra na sve tri pozicije u napadu, ali se najbolje snalazi kao najistureniji. Uprvavo on je pogodio u 42. i 54. minutu, te obezbedio pobedu svog tima. Jedini strelac za Real bio je Niko Paz u 82. minutu.

Glavni sudija Armando Viljareal odlučio je da u 12. minutu prekine meč zbog oluje i jake grmljavine. Prekid je trajao nešto više od 60 minuta, a fudbaleri Barselone su u nastavku utakmice uspeli da dođu do pobede.

Barselona će naredni meč na američkoj turneji odigrati sedmog avgusta protiv Milana u Baltimoru, dok će se Real istog dana sastati sa Čelsijem u Šarlotu.