Voždovac vs Novi Pazar

Ne pomažu ni Suma, Ljajić i Šćepović: Estonac matirao Pazarce na krovu (VIDEO)

Voždovac je slavio na zatvaranju 10. kola Superlige protiv silno pojačanog Novog Pazara, koji je još jednom razočarao. Fudbaleri kluba koji igra na krovu šoping centra Stadion salavili su minimalnim rezultatom (1:0) pogtokom Estonca Vasštuka u 74. minutu.

Po prvi put su za Pazarce na terenu u isto vreme bila trojica velikih pojačanja: Adem Ljajić, Sejduba Suma i Marko Ščepović, ali nisu uspeli da pomognu svom timu da izbegne poraz od popularnih Zmajeva.

Voždovac je postigao tri gola na ovom meču, ali im je samo jedan priznat, i on je bio dovoljan da se savlada Novi Pazar koji ima izuzetno velike ambicije u tekućoj sezoni. Gosti su imali nekoliko odličnih prilika na utakmici, ali je sve zaustavljao neumoljivi čuvar mreže Voždovca Katić.

Domaći su u 39. minutu domaći su postigli gol preko Džuniora Flemingsa, koji je posle VAR intrvencije poništen, zbog prekršaja tog igrača nad Ananom.

U nastavku je mrežu gostiju pogodio i Jočić, ali je i njegov gol poništen takođe posle VAR provere, ovoga puta zbog ofsajd pozicije.

Ipak, konačan rezultat postavio je estonski internacionalac Bogdan Vasštuk, kad je u 74. minutu lako iz blizine savladao golmana gostiju Mirkovića.

Posle ovog trijumfa Voždovac je na petom mestu tabele sa 19 bodova, dok je Novi Pazar 11. sa 10 osvojenih poena.