Napoli - Atalanta

Ne postoji više šampionski Napoli: Atalanta ga zgromila, Milinković Savić odbranio pobedu Torina

Fudbaleri Atalante pobedili su u gostima Napoli sa 3:0, u utakmici 30. kola italijanske Serije A.

Atalanta je upisala 15. pobedu u šampionatu i šesta je na tabeli sa 50 bodova, dok je Inter sedmi sa pet bodova manje.

Ekipa Atalante je posle prvog poluvremena imala prednost od 2:0, golovima Alekseja Mirančuka (koji je potvrdio dobru formu iz duela sa Srbijom) u 26. i Đanluke Skamake u 45. minutu.

Konačan rezultat postavio je Ten Kopmajners u 88. minutu.

Fudbaleri Napolija u narednom kolu Serije A gostuju Monci, a Atalanta ide u goste Kaljariju.

Milinković-Savić sačuvao pobedu Torinu

“Srpski” Torino je upisao drugi uzastopni trijumf i učvrstio svoju poziciju u sredini tabele. Jedan gol je bio dovoljan da se upišu tri boda protiv Monce.

I to je presudio jedanaesterac koji je uspešno realizovao Paragvajac, Sanabrija.

Vanja Milinković-Savić je bio na odličan na golu “bikova” i sačuvao svoju mrežu. Imao je zvanično 2 odbrane i ocenjen je sa 7,1. Ovo mu je 15 meč u Seriji A na kome je sačuvao svoju mrežu netaknutom.