HUNGARY vs SERBIA Budimpesta, 14.10.2023. foto: Marko Metlas / MN Press Fudbal, Madjarska, Srbija

Ne sluti na dobro: Pogledajte kako se Piksijeva “nova” odbrana raspala za tri minuta (VIDEO)

Fudbaleri Srbije igraju prvu pripremnu utakmicu uoči Evropskog prvenstva u Nemačkoj, a Austrija na čuvenom “Prateru” u Beču vodi sa 2:1 posle prvog poluvremena. Samo tri minuta bila su dovoljna ekipi Ralfa Rangnika da “razmontira” srpsku odbranu i ogoli glavni problem naše reprezentacije.

Lutanje Dragana Stojkovića Piksija i potraga za idealnom poslednjom linijom, nastavljeno je i u prestonici Austrije, a kao i protiv Rusije u martu kada smo doživeli debakl (4:0), Srbija je opet izašla na teren sa četvoricom u poslednjoj liniji i primila dva brza gola.

Patrik Vimer je sjajno pobegao Veljkoviću i Gudelju u desetom minutu i matirao Vanju Milinković Savića, a samo tri minuta kasnije i Kristof Baumgartner je na pas Griliča lako povisio na 2:0. Taj gol pokazao je svu slabost naše poslednje linije koju čine Spajić, Gudelj, Veljković i Strahinja Pavlović. Horor…

Mogla je, ruku na srce, Srbija da smanji ubrzo u 16. minutu kada je Tadić propustio neverovatnu šansu sa nekih desetak metara, ali treba reći i da su nas Austrijanci “razvukli” po terenu u prvih 20 minuta sa kombinovanim timom, bez nekoliko glavnih zvezda.

Posle veoma slabih pola sata, Srbija je konačno uspela da prenese težište igre na protivničku polovinu, a to joj se isplatilo u 34. minutu kada je Tadić centirao sa leve strane, Spajić šutirao glavom i pogodio stativu, da bi Strahinja Pavlović natrčao na odbijenu loptu i smestio je u mrežu.

Pogledajte sastave za koje su se odlučili na ovom meču Ralf Rangnik i Dragan Stojković Piksi: