FRIDAY EZE Frajdej Eze, fudbaler Mladosti iz Lucana, na prvenstvenoj utakmici protiv Cukarickog. Beograd, 01.11.2014. foto: Nebojsa Parausic Fudbal, Cukaricki, Mladost Lucani

Nebesko čudo posle potopa u Novom Sadu: Vojvodina u nadoknadi od 0:1 do 2:1, “Petak” u subotu nokautirao Pazar sa Ljajićem i Sumom

Ludačka sudijska nadoknada u Novom Sadu i, pa možemo reći nebesko čudo Vojvodine. Novosađani su pobedili Javor 2:1 i to tako što su oba gola postigli u sudijskoj nadoknadi vremena.

Zaista neverovatna dešavanja na “Karađorđu”, koja su se mogla naslutiti i pre meča kada je Novi Sad zahvatilo žestoko nevreme zbog čega je kasnio početak meča.

Na natopljenom terenu nije moglo mnogo toga da se prikaže. Ipak, gosti iz Ivanjice su poveli preko Ibrahima Tanka na isteku pola sata utakmice.

I činilo se da tri boda putuju za Ivanjicu sve do 94. minuta kada je Stefan Vukić uspeo da zatrese mrežu za 1:1, ali tu nije bio kraj. U 99. minutu potpuni preokret pošto je Asmir Kajević uspeo da zatrese mrežu Javora za pobedu.

Frajdej “rešio” Ljajićev i Sumin Pazar

Mladost iz Lučana je odnela pobedu 8. kolu Superlige.

U Lučanima je pao Novi Pazar, u čijoj startnoj postavi su se prvi put zajedno našli Adem Ljajić i Sejduba Suma, dva najzvučnija pojačanja ovog kluba u istoriji.

Ipak to im nije mnogo pomoglo jer se na drugoj strani našao Patrik Eze Fajdej (prezime kad se prevede na srpski znači petak prim. aut.). On je 14. minutu iskoristio penal dosuđen domaćinu i doneo vođstvo.

Pred sam kraj prvog poluvremena se ponovo upisao u listu strelaca, ovog puta golom iz igre. Time je doneo nedostižnu prednost svojoj ekipi.

Suma i Ljajić nisu uspeli ništa da urade na terenu, pa su i zamenjeni, ali se rezultat nije promenio.