Nejmar postiže rekordni 78. gol u dresu Brazila

Nejmar istorijskim golovima srušio Pelea

Fudbalska reprezentacija Brazila je pobedila ubedljivo Boliviju 5:1, a njen najbolji igrač Nejmar je golom prestigao Pelea, na večnoj listi strelaca najveće fudbalske reprezentacije na planeti.

Bez obzira što je na 0:0, promašio penal u 17. minutu, nervoze u ovoj istorijskoj utakmici za Nejmara nije bilo.

Gol u 61. minutu bio je njegov 78. čime je za jedan na večnoj listi prestigao Pelea. Do kraja meča, tačnije u nadoknadi je dao još jedan i sad je potpuno izolovan na ovoj listi.

Zanimljivo je da je Nejmaru za učinak od 79 golova bilo potrebno 125 mečeva, dok je Pele svojih 77 dao na 92 meča.

Južnoameričke kvalifike su počele sinoć, tri godine pre Svetskog prvenstva u SAD, Kanadi i Meksiku. Razlog je što će sve reprezntacije odigrati po 18 mečeva, zbog jedne jedinstvene grupe.