Četiri fiksa u Engleskoj
Mihailo Mudrik (Foto: Beta/AP Photo/Kin Cheung)

Nekad se isplati čekati: Čelsi dao gol i pobedio posle 304 minuta i milijardu prodatih pica

Čelsi je posle tri mršave utakmice i blizu milijardu prodatih pica konačno uspeo da postigne gol u Premijer ligi, a dva pogotka u pobedi nad Fulamom (2:0) na Krejven Kotidžu bila su dovoljna da se prekine agonija tima Maurisija Poketina.

Mihailo Mudrik i Armando Broha, predstavnici novog talasa Plavaca, uspeli su da šokiraju domaće navijače, ali i PR tim “Domino” pica, koji je pre meča poslao kombi sa brojem prodatih proizvoda u periodu od poslednjeg gola Čelsija u Premijer ligi protiv Lutona do večeras.

A prošlo je bogme više od 300 minuta i prethodnog premijerligaškog pogotka Nikolasa Džeksona, Čelsi je za to vreme zabeležio dva poraza i remi i pao na tabeli, a da li se ovom pobedom vraća u život, videćemo.

Blizu milijardu komada popularne hrane prodali su u Dominu dok je Ukrajinac Mudrik u 18. minutu postigao svoj prvenac u dresu Plavaca. Momak koji je za čak 70 miliona evra stigao iz Šahtjora prošle zime čekao je 21 utakmicu da dođe do prvog gola i kao da mu je laknulo večeras.

A dok je on proslavljao taj gol, Čelsi je iskoristi još jednu grešku domaćeg tima. Albanac Armando Broha snašao se posle gluposti kapitena Rima i matirao Bernda Lena u 19. minutu za konačnih 2:0.

U nastavku smo gledali dosadan i nezanimljiv fudbal, bez puno prilika na obe strane i uzbuđenja, pa su Plavci odbranili prednost i odneli kući ceo plen.

U domaćem timu priliku je u finišu dobio i srpski reprezentativac Saša Lukić. Ušao je u igru u 75. minutu, a samo koji trenutak kasnije propustio je lepu šansu da smanji rezultat jer ga je golman Sančez “pročitao”.