Klermon bacio Lion na dno tabele, Printscreen: Prime

Nekada veliki Lion je bukvalno dotakao dno: Od večeras je poslednji na tabeli

Nekada sedmostruki uzastopni šampion Francuske i jedan od najuspešnijih klubova u istoriji tamošnjeg fudbala doživaljava najteže trenutke u svojoj istoriji. Lion je od večeras poslednji na tabeli Lige 1 Francuske. Tu ga je gurnuo drugi “davljenik” Klermon koji je slavio 2:1.

Terapija s promenom trenera i postavljanjem legendarnog Fabija Grosa na klupu nije promenila ništa u rezultatima velikana sa obale Sredozemlja. I to je jasno i posle duela protiv nejakog Klermona.

U 10. minutu je Muhamed Šama Saračević glavom doneo vođstvo gostima, a već u 35. minutu je bilo 0:2 na semaforu. Pogodak je bio delo Joana Manjina i pogledajte ga OVDE.

Domaćin jeste bio taj koji je napadao, bio agilan, uostalom imao čak 25 šuteva ka golu, ali samo 5 je išlo u okvir, a samo jedna je završila u mreži, ona Florena Ožea.

Tako Lion ni posle 9. kola ne za šta je slast pobede i kako stvari sada stoje predstoji žestoka borba za opstanak.