Mijat Gaćinović
Mijat Gaćinović; Foto: MN Press

Neke stvari se vuku po podu: “Panjenka” Mijata Gaćinovića u 95. minutu! (VIDEO)

Fudbaleri AEK-a upisali su treću uzastopnu pobedu, pošto su u okviru 6. kola grčke Superlige pred svojim navijačima pobedili Atromitos rezultatom 2:1. Heroj žuto-crnih bio je srpski fudbaler Mijat Gaćinović.

Srbin je, pri rezultatu 1:1, pokazao da ima veliku hrabrost, a možda i ludost. Izveo je “Panjenku” iz jedanaesterca u petom minutu nadoknade i na spektakularan način doneo pobedu AEK-u.

Cilj opravdava sredstvo, ali se mnogim navijačima atinskog kluba sledila krv u žilama kada su videli ovaj potez bivšeg igrača Vojvodine.

Prethodno, u većem delu susreta Atinjani su imali kontrolu, pa i rezultatsku prednost od 31. minuta. Tada je Nordin Amrabat pogodio za vođstvo AEK-a, koje je trajalo sve do samog finiša.

U 88. minutu je Đibril Sidibe skrivio penal za Atromitos, ali i dobio direktan crveni karton. Iz toga je gost izjednačio pogotkom Karola Angielskog sa 11 metara.

Međutim, sve se AEK-u vratilo duboko u nadoknadi, “Panjenkom” koju je sa “bele tačke izveo Mijat Gaćinović. On je na taj način nastavio sa fenomenalnim partijama. Podsetimo, on je na gostovanju Brajtonu na startu grupne faze Lige Evrope sjajno reagovao na centaršut posle prekida i klizećim startom postigao gol za 2:1.

AEK je skočio na 4. mesto sa 11 bodova iz pet odigranih susreta. Atromitos je ostao pretposlednji sa samo dva osvojena boda.