Barcelona's Raphinha celebrates with Lamine Yamal after scoring his side's 4th goal against Villarreal during a Spanish La Liga soccer match at the La Cerámica stadium in Villarreal, Spain, Sunday, Sept. 22, 2024. (AP Photo/Alberto Saiz)
Radost Jamala i Rafinje (Foto: Beta/AP Photo/Alberto Saiz)

Neko je morao da plati za Monako: Barsa se “petardom” iskalila na Viljarealu

Neko je morao da plati ceh Barseloni za neplanirani poraz od Monaka na otvaranju Lige šampiona, a to je Viljareal, koji je pregažen na svom stadionu sa ubedljivih 5:1 u šestom kolu Primere.

Domaćin je bolje počeo meč, ali se onda “probudio” Robert Levandovski. Poljak je postigao dva gola u prvom poluvremenu, prvi u 20. minutu, drugi u 35. i doneo Kataloncima veliku prednost.

Tri minuta posle drugog pogotka Levandovskog, Viljareal je smanjio prednost preko razigranog Peresa, ali ono što bi moglo da brine Barselonu je povreda golmana Ter Štegena koji je na kraju prvog poluvremena ustupio mesto svojoj rezervi.

Bilo je sadržajno i drugo poluvreme. Ponovo je, baš kao i na početku prvog dela igre, Viljarealu poništen pogodak u 50. minutu, a onda je Tore postigao gol za 3:1 u 58. minutu igre.

Domaćin je napadao, ali nije imao koncentracije, a čini se ni sreće. Levandovski je u 66. minutu promašio penal, a onda je dva minuta kasnije još jednom poništen gol „žutoj podmornici“.

Rafinja je dokrajčio domaćina golovima u 75. i 84. minutu za konačan rezultat koji je možda i previsok u odnosu na ono što smo gledali na terenu.