Saša Kalajdžić se krsti; Foto: Twitter/Football Gossips

Nema krsta bez tri prsta: Austrijanac se krstio na pravoslavan način u Premijer ligi (VIDEO)

Iako su najveći derbi termina od 16 časova u Premijer ligi odigrali odigrali Mančester siti i Brajton, najzanimljivi detalj viđen je na stadionu “Vitaliti”. Tamo su se sastali Bornmut i Vulverhempton. U zvezdu je izrastao Saša Kalajdžić.

Vulverhempton je u gostima pobedio Bornmut sa 2:1, a meč je obeležio je Saša Kalajdžić, fudbaler “vukova”. I to svojom proslavom gola. Makar je ovdašnjoj publici bilo interesantno videti da se austrijski reprezentativac, a po poreklu Srbin, pravoslavno prekrstio posle pogotka za pobedu u 88. minutu.

Sam se izborio za loptu na protivničkoj polovini, potom se sjajno ubacio i zatresao mrežu. Sve to je obeležio sa tri prsta i prekrstio se kao pravi Srbin, što je osim po poreklu i običajima – i u duši.

Kada je reč o ostalim duelima, fudbaleri Mančester sitija pobedili su na svom terenu Brajton sa 2:1. Strelci za Siti bili su Hulijan Alvares u sedmom i Erling Haland u 19. minutu. Gol za Brajton postigao je Ansu Fati u 73. minutu.

Siti je prvi na tabeli sa 21 poenom, a Brajton je na sedmom mestu sa 16 bodova. U narednom kolu, Siti će gostovati Mančester junajtedu i biće to veliki gradski derbi. Brajton će dočekati Fulam.

U istom terminu, Njukasl je kao domaćin pobedio Kristal Palas sa 4:0. Golove za Njukasl postigli su Džejkob Marfi u četvrtom, Entoni Gordon u 44, Šon Longstaf u drugom minutu nadoknade poluvremena i Kalum Vilson u 68. minutu.

Notingem Forest i Luton su u Notingemu odigrali nerešeno 2:2. Dvostruki strelac za Forest bio je Kris Vud u 48. i 76. minutu, dok su golove za Luton postigli Čidozi Ogbene u 83. i Elajdža Adebajo u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.