Đeković slavi drugi gol Napretka, Printscreen: Youtube/Arena Sport TV

Nema remija u Superligi: Napredak beži iz opasne zone, Radnik zakucan za dno, Voždovac baš u krizi

Nijedna utakmica subotnjeg programa Superlige Srbije nije završena nerešenim rezultatom, a na 3 od četiri meča trijumfovali su gosti.

Kragujevčani produbili krizu Voždovca

Posle sjajnog starta sezone ekipe Voždovca, sada su upali u debelu krizu koju je dodatno produbio poraz od Radničkog 1932 3:0.

Milan Vidakov odigrao je možda i utakmicu karijere i postigao het-trik za trijumf svog tima. Dva gola je dao u prvom poluvremenu i jedan u drugom.

“Zmajevi” ne znaju više od mesec dana za trijumf u Superligi. Ovo im je peta utakmica u domaćem prvenstvu bez osvojena tri boda i drugi poraz u tom periodu.

Napredak beži iz opasne zone

U duelu davljenika Napredak je upisao izuzetno važnu pobedu nad Radnikom iz Surdulice 2:1.

Jovanović u 30. i Đeković u 54 minutu su doneli veliku prednost koju je Duronjić uspeo samo da smanji. Druga pobeda u 3 kola donela je “čarapanima” bekstvo iz opasne zone.

S druge strane, Radnik se čini već sada kao siguran putnik u niži rang. Četvrti uzastopni poraz ih je zakucao za dno tabele sa svega 9 osvojenih bodova.

Mladost će se boriti za Evropu

Mladost iz Lučana se vratila na pobednički put posle tri uzastopna poraza. Lučanci su na “Krovu” protiv IMT-a upisali drugu uzastopnu pobedu u Superligi.

“Traktoristima” je presudio pogotkom Uroš Sremčević u 22. minutu.

OVDE pogledajte kvote za mečeve Superlige koji se igraju u nedelju.