Inter's Yann Aurel Bisseck, right, celebrates scoring during the Serie A soccer match between Bologna and Inter FC at Renato Dall'Ara Stadium, Bologna, Italy, Saturday March 9, 2024. (Massimo Paolone/LaPresse via AP)
Jan Bisek je dao jedini gol za Inter protiv Bolonje, Foto: Beta/Massimo Paolone/LaPresse via AP

Nepobediva Bolonja naišla na nepobedivi Inter: Jedan gol je odlučio! Račić poveo Sasuolo ka opstanku

BIla je Bolonja u istorijskom trijumfalnom nizu od 6 uzastopnih pobeda, ali se onda namerila na Inter. Najverovatnije novi šampion Italije je dokazao svoju dominaciju na “čizmi” upisao 10. trijumf u nizu.

Nije bilo lako doći do trijumfa protiv sjajne Bolonje. Heroj je bio Jan Bisek, 23-godišnji štoper “neroazura”.

Sjajno se ubacio u napad u 37. minutu, dotrčao na drugu stativu i glavom zatresao mrežu.

Račić asistirao za bitnu pobedu Sasuola

Dok je rezultat na utakmici između Sasuola i Frozinonea bio 1:0. Izuzetno važne bodove upisao je tim Davidea Baljardinija kojima je ovo tek 23 bod i nalaze se idalje na mestu koje vodi u drugu ligu. Međutim, tri boda i pobeda upisana je protiv tima sa kojim će se verovatno boriti za opstanak do samog kraja sezone.

Jedini gol na utakmici viđen je u 58. minutu na asistenciju srpskog reprezentativca Uroša Račića gol je postigao Kristijan Torstved, samo nekoliko minuta pre toga VAR je poništio odluku glavnog sudije da pokaže na belu tačku u korist Frozinonea, a ubrzo je usledio pravi šok pošto je Sasuolo postigao gol za konačnih 1:0.

Gol pogledajte OVDE.

Uzbekistanac zvezda goleade na Sardiniji

Drugu utakmicu sa mnogo više golova odigrale su ekipe Kaljarija i Salernitane, a rezultat je bio 4:2 za domaćina. Već posle prvih 45. minuta Kaljari je vodio rezultatom 2:0 golove su postigli Gaetano u 40. minutu i Lapadula u 12.

Drugo poluvreme ponovo je počelo dobro za domaće pošto je u 51. minutu Šumurodov povećao na 3:0. Posle trećeg gola Kaljari se opustio, a onda je usledio šok. Dva gola za dva minuta Salernitane i 3:2. Golove su postigli Kastanos u 56. i Madjore u 58. Konačnih 4:2 posttavio je ponovo Šumurodov u 76. minutu.

Kaljari je 133 na tabeli sa 26 bodova, dok je Salernitana zakucana za samo dno sa 14 bodova iz 28 kola.