Portu postiže gol za pobedu Đirone protiv Selte, Printscreen: Youtube/ Show de Bola

Nepobediva je Đirona: 14 mečeva bez poraza i 11. pobeda, Atletiko čuva san o tituli, Bilbao platio pobedu nad Barsom

Nema kraja nepobedivosti Đirone u La Ligi! Pala je Selta u Vigu 1:0 za 11. pobedu od početka oktobra.

Od onog poraza od Reala na kraju septembra u narednih 14 mečeva je tim u vlasništvu Siti grupe ostao neporažen. Uz 11 trijumfa su upisana i 3 remija. Uostalom računajući i sva takmičenja jedini poraz se dogodio prošle nedelje u četvrtfinalu Kupa Kralja od Majorke.

Zato i predstavljaju najvećeg konkurenta Realu ove sezone u borbi za titulu. I biće na prvom mestu sa utakmicom više makar do četvrtka.

Što se tiče same utakmice trenutak odluke se dogodio u 20. minutu kada su gosti odigrali odličnu polukontru na kraju koje se sjajno snašao Portu.

Naš Mihailo Ristić ušao je na teren u 66. minutu, ali nije pomogao svom timu da promeni rezultat.

Atletiko Madrid je pobedio Valensiju prilično rutinski 2:0 i zabeležio drugu uzastopnu pobedu.

Mučile su se “jorgandžije” da probiju bedem ispred gola gostiju i da dođu do pogotka. Stigli su do toga maltene u poslednjim sekundama prvog poluvremena.

Sudija ga je produžio za 5 minuta, a u 49 i 18 sekundi je fantastičnu dubinsku loptu poslao Grizman za Lina. Zaboravila je odbrana Valensije na njega, pobegao im je i odmah iz prve šutirao ispod golmana za vođstvo.

U 57. minutu je prednost duplirana. Odličnu loptu na stranu je dobio Molina koji je potom centirao u peterac, gde se najbolje snašao Depaj.

Atletiko ima utakmicu manje od Đirone i još može da gaji nadu da se uključi u borbu za titulu.

Sevilja prekinula crnu seriju

Sevilja je uspela da prekine niz od 5 uzastopnih poraza u Primeri. Ali ovakvi kiksevi kod kuće na kraju mogu da je koštaju opstanka. U duelu sa Osasunom osvojen je samo bod – 1:1.

Poveo je domaćin preko Romera u 24. minutu i delovalo je da konačno može da se zabeleži pobeda u prvenstvu. Ali na početku drugog poluvremena je Ante Budimir savladao Nilanda i izjednačio.

Potpunim oporavkom Nilanda naš Marko Dmitrović je sklonjen sa gola Sevilje i teško da će se vratiti do kraja sezone. U klubu su vrlo nezadovoljni njegovim izdanjima u prethodnom periodu.

Barsa istrošila Bilbao

Bilbao je pre nekoliko dana izbacio Barselonu iz Kupa kralja u spektakularnom meču (4:2) posle produžetaka. Međutim, to ih je izmorilo i protiv jednog od najgorih timova u ligi nisu mogli da postignu gol.

Kadiz je prekinuo niz od 3 poraza u prvenstvu i izborio bod protiv ove sezone fantastičnog Atletika.

Imali su igrači iz Baskije fantastična dva i po meseca iza sebe. Do prošlog vikenda su bili u nizu od 4 uzastopne pobede i čak 10 mečeva bez poraza u Primeri. To ih je i dovelo do četvrtog mesta na tabeli. Ipak, sa prošlonedeljnim porazom i današnjim neočekivanim remijem je to mesto sad ugroženo.