Sukom Almeide i Tajsona (Foto: Prinstscreen/Sport klub)

Nerealne scene na derbiju: Trener se pobio s protivničkim igračem, policija intervenisala

Pisali smo već prethodnih nedelja o najluđoj šampionskoj trci u Evropi ovog proleća, a PAOK je na domaćem terenu slavio protiv AEK-a sa 3:2 u okviru 34. kola plej-ofa prvenstva Grčke.

Bila je to luda utakmica u kojoj su domaćini slavili posle preokreta u poslednjih deset minuta, a po završetku susreta trener gostiju Argentinac Matijas Almeida ušao je u sukob s igračem PAOK-a i izazvao potpuni haos na terenu.

AEK ostaje lider na tabeli sa četiri boda prednosti u odnosu na Panatinaikos, koji je izgubio kod kuće od Arisa iz Soluna (0:1) i ima isti broj bodova kao PAOK, koji ima utakmicu manje.

Ukoliko crno-beli pobede u zaostaloj utakmici protiv Olimpijakosa, u poslednja dva kola će se ući uz prednost AEK-a od jednog boda.

Ludi preokret domaćina krenuo je u poslednjih deset minuta igre. Prvo je u 81. svoj drugi gol na utakmici zabio Konstantelias za 2:2, a u 90. minutu za erupciju oduševljenja u Solunu i konačnih 3:2 pogodio je i Španac Đoan Sastre.

Po završetku utakmice bilo je tenzija na obe strane, a trener AEK-a Almeida se potukao sa Brazilcem Tajsonom iz PAOK-a, pa se stvorila velika gužva pred tunelom. Srećom, situacija se nekako smirila kada je policija ušla na teren pod punom ratnom opremom.