Bundesliga Bohum Štutgart
Detalj sa meča u Bohumu (Foto: Beta (David Inderlied/dpa via AP))

Nerealne scene u Bundesligi: Meč Bohuma i Štutgarta bio prekinut 45 minuta zbog zastave na tribini

Fudbalsko popodne u Bundesligi donelo je nesvakidašnje scene u Bohumu gde je meč između domaćina i Štutgarta prekinut na početku drugog poluvremena iz razloga što je zastava gostujućih navijača na ogradi blokirala kapiju za izlazak na teren (u slučaju opasnosti).

Gostujući ultrasi odbijali su da je sklone, punih 45 minuta trajalo je prenemaganje između komesara za bezbednost i organizatora utakmice, tu je bila i policija, a meč je nastavljen u trenutku dok su ostali mečevi od 15.30 časova bili pred završetkom.

Kada je meč konačno nastavljen, Bohum je stigao do važne pobede. Igrao se 50. minut, a Antvi-Ađeji sjajno proigrao Slovaka Bera koji je u 11. nastupu u Bundesligi stigao do prvenca vrednog tri boda.

Erhan Mašović je odigrao ceo meč za ekipu Bohuma.

Ostale utakmice

U terminu od 15.30 sati su odigrane četiri utakmice 18. kola nemačke Bundeslige, a postignuti su sledeći rezultati:

• Keln – Borusija Dortmund 0:4,
  • Darmštat – Ajntraht Frankfurt 2:2,
  • Frajburg – Hofenhajm 3:2,
  • Hajdenhajm – Volfsburg 1:1.

Dortmund je lako izašao kraj sa Kelnom, ubedljivo ga je savladao i deluje da će Keln jako teško izbeći selidbu u Cvajtu. Strelci za “milonere” bili su Malen u 12, Filkrug iz penala u 58, ponovo Malen u 61. i Mukoko u 92. minutu.

Frankfurt je u Darmštatu poveo 0:2 preko Nkunkua u 33. i Knaufa u 51. minutu, da bi gol nade za domaće dao Justvan u 61. minutu. Nije Darmštat odustajao i uspeo je da dođe do boda u 95. minutu, kada je Vilhemson pogodio za 2:2.

U Frajburgu je viđen sjajan meč. Domaćin je poveo 2:0 pogocima Holera u 37. i Grifa u 55. minutu, a onda se Hofenhajm vratio i izjednačio na 2:2. Strelci su bili Veghorst u 57. i Bejer u 77. minutu. Frajburg je u 82. minutu ostao sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Gildea, ali ga to nije omelo da dođe do velike pobede. Mađar Salai je u 85. minutu pogodio konačnih 3:2.

U Hajdenhajmu je Volfsburg poveo u sedmom minutu golom Černija, a izjednačio je Jenc, koji je u drugog minutu nadoknade prvog poluvremena postigao autogol.