Trenutak kad je nestala struja na stadionu u Jerevanu, Printscreen: Sport

Nestala struja na stadionu, ali Srbe ni to ne zaustavlja na senzacionalnom putu ka grupnoj fazi

Jermensku Nou deli 90 minuta od senzacionalnog plasmana u grupnu fazu Lige konferencija. Klub, čije boje brane Ognjen Čančarević i Aleksandar Miljković, pobedio je u prvom meču plej-ofa Ružomberok 3:0.

Nova velika pobeda u Evropi dovela je malo poznati klub sa istoka Evrope do istorijskog prvog plasmana u grupnu fazu nekog evropskog takmičenja.

Noa je već u prethodnom kolu priredila šok kada je eliminisala favorizovani AEK iz Atine uz onaj spektakularni gol golmana Čančarevića. A sada je upisala ubedljivu pobedu koja je jednom nogom vodi do željenog cilja.

Već u 4. minutu je Gregorio postigao vodeći pogodak i tako najavio sjajno veče. Čak ni peh koji se dogodio sredinom drugog poluvremena kada je nestala struja na celom stadionu, nije poremetio domaće igrače.

Posle prekida i povratka električne energije postigli su još 2 gola. Najpre je Manveljan u 79. minutu postigao drugi pogodak, a vrata raja je širom otvorio Mateuš golom u drugom minutu sudijske nadoknade.

Sve kvote za ostale mečeve plej-ofa za Ligu konferencija pogledajte OVDE.