Simo Krunić, trener OFK Beograda
Trener Romantičara: Simo Krunić (Foto: MN press)

Nešto se čudno dešava s romantikom: Porazi se ređaju kao na traci, bez gola 420 minuta

Jesenas je OFK Beograd bio simbol atraktivnog fudbala i suvereni lider Prve lige Srbije. Povratak u elitni rang na polusezoni nije dolazio u pitanje, ali je proleće donelo neobičnu seriju od čak tri poraza na četiri utakmice (jedan remi) i nijedan postignuti gol.

Popularni Romantičari su poraženi ove nedelje na gostovanju u Odžacima od Tekstilca (1:0), a pre toga remizirali su sa Inđijom (0:0) i izgubili od Grafičara na Karaburmi (2:0) i Novog Sada u Čelarevu (1:0).

Na svim ovim mečevima OFK Beogad je bio izraziti favorit, ali nije uspeo da zatrese mrežu već više od 420 minuta. Poslednji strelac bio je Dejan Georgijević u 29. minutu meča sa Dubočicom (1:0), koji je odigran još 10. decembra prošle godine.

Podsetimo, plavo-beli su na kraju jesenje polusezone imali skor od 16 pobeda, tri remija i jednog poraza, uz gol-razliku 45:14. U nastavak borbe za plasman u elitu srpskog klupskog fudbala ušli su sa čak 17 bodova prednosti u odnosu na najbliže pretioce Inđiju i Dubočicu.

Loš niz ekipe trenera Sime Krunića ovog proleća se poklopio sa odlaskom prvog strelca Aleksandra Kahvića (devet golova), koji je pojačao Železničar iz Pančeva.

Iako za Romantičare još uvek nastupaju talentovana braća Mituljikić iz Crvene zvezde, kao i supertalentovani Nikola Knežević (po četiri gola i asistencije) na dvojnu registraciju, plavo-beli nikako ne liče na sebe.

Opet, ono što je olakšavajuća okolnost je da OFK Beograd ima čak 11 bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Inđiju i treba zaista pravo čudo da se desi da na kraju ostane bez očekivanog plasmana u Superligu.

U narednom kolu Romantičari dočekuju Kolubaru na Karaburmi, videćemo da li je kriza prolaznog karaktera ili nešto pod hitno mora da se menja…